آخرین مطالب

برگزاری اجتماع «جاماندگان اربعین حسینی» در همدان شهرستانها

برگزاری اجتماع «جاماندگان اربعین حسینی» در همدان

  بزرگنمایی:

به گزارش همدان خبر از همدان، حجت‌الاسلام محمدهادی نظیری ظهر امروز در جمع خبرنگاران رسانه را یکی از ظرفیت‌های عمیق، دقیق و اثرگذار در جامعه دانست و اظهار کرد: همانطور که دشمنان در مواجهه با جبهه انقلاب از ظرفیت رسانه استفاده می‌کنند ما هم باید در مقام مقابله و مواجهه با جبهه استکبار از این امکان در پیشبرد اهداف عالی نظام بهره ببریم.

وی با بیان اینکه بیانیه دوم انقلاب عالی‌ترین و جامع‌ترین سند بالادستی در حرکت نظام است که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است گفت: بخش اول این بیانیه به سیاست جوانگرایی و بکارگیری ظرفیت نخبه انقلابی در تمام بخش‌های انقلاب اشاره دارد.

 مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه در قسمت دوم بیانیه ناظر بر حرکت انقلاب مطالبی بیان می‌شود افزود: دو محور مهم و سیاست و راهبرد اساسی در آن مورد توجه است.

وی با بیان اینکه باید ظرفیت جوانان نخبه انقلابی را در تمام بخش‌های انقلاب جاری کنیم همانطور که مقام معظم رهبری در انتصابات خود به این مسئله توجه داشتند افزود: راهبرد دوم، نگاه امیدوارانه به آینده انقلاب و نظام است.

نظیری با تاکید به اینکه حرکت و تلاش ما باید در راستای امید و نشاط در جامعه باشد خاطرنشان کرد: جامعه ما قطعاً آینده درخشانی خواهد داشت و آینده آن ظهور منجی و تمدن نوین اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه تمام اجزای جامعه اسلامی اعم از ارکان رسمی انقلاب، سایر نهادها و عموم مردم باید در این راهبرد حرکت کنند افزود: باید به مبارزه با فضاهایی پرداخت که یأس و ناامیدی را در دل مردم ایجاد می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری مهمترین و کاربردی‌ترین حرکت رو به جلو انقلاب اسلامی را حرکت رسانه‌ای قوی در مقابل دشمن می‌دانند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران امروز در خط مقدم جهاد قرار دارند و آن مواجهه با جبهه رسانه غرب است گفت: در این راستا نگاه ما این است که رسانه‌ها در دو حوزه نگاه ممتازی دارند.

رسانه‌ها به کمک سازمان تبلیغات اسلامی بیایند

نظیری تصریح کرد: رسانه‌ها باید در فضای انقلاب نه تنها به کمک سازمان تبلیغات بلکه به کمک ظرفیت‌هایی که می‌خواهند اندیشه راهبردی انقلابی اسلامی را در فضای داخلی و بین الملل پیش ببرند، بیایند.

وی بیان کرد: رسانه‌ها پیشقراول حرکت انقلاب و بخش‌های مختلف آن هستند یعنی نقش اطلاعات و عملیات دارند که باید همواره پیشگام و جلوتر از دیگران حرکت کنند و مسئله‌ها را شناسایی و آنها را به صورت درست به بخش‌های تاثیرگذار و تصمیم‌گیر جامعه انتقال دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان عنوان کرد: رسانه‌ها وقتی نقش پیش‌قراولی را بازی کردند، در پایان عملیات‌ها و اقدام و اجرای برنامه‌ها از پشت سر حرکت و برنامه‌ها را ارزیابی و تحلیل کنند.

رسانه‌ تنها خبررسان نیست

وی با انتقاد به عملکرد برخی از رسانه‌ها افزود: رسانه تنها خبررسان نیست اما برخی از رسانه‌ها تنها تبدیل به خبررسان شده‌اند در حالی که یک رسانه فاخر انقلابی تمدن‌ساز فقط یک خبررسان نیست.

نظیری با تاکید به اینکه رسانه باید آنقدر هوشمند باشد که بتواند مسائل کانونی جامعه را در حوزه‌های مختلف شناسایی و در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی ارکان نظام دخیل شود که به نظر در این بخش دچار آسیب هستیم گفت: امروز اغلب رسانه‌ها کمتر نگاه مسئله‌شناسانه و شناسایی‌کننده در بستر فضای جامعه دارند.

وی گفت: اگر نگاه دقیق در فضای رسانه باشد باید بدانیم رسانه‌ها فرهنگ‌ساز و گفتمان‌ساز بوده و نقش موثر در اصلاح و ارتقای سبک زندگی جامعه ایفا می‌کنند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تاکید کرد: رسانه‌ها باید تلاش کنند گفتمانی در فضای جامعه ایجاد شود تا به نتایج برسد یعنی به گفتمان غالب و برتر در فضای جامعه دست یابیم.

وی به نقش سازمان تبلیغات در فضای فکری جامعه اشاره کرد و افزود: می‌پرسند ضرورت وجود تبلیغات اسلامی چیست و رهبری در حکم رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور این موضوع را بیان فرموده‌اند که امروز ضرورت وجودی این سازمان نه تنها کاهش نیافته بلکه ضریب فزاینده یافته است.

  اندیشه اسلام ناب در فضای جامعه امروز کامل حاکم نیست

نظیری بیان اینکه رهبری وظیفه‌ای را به سازمان تبلیغات محول کرده و آن تبیین اندیشه اسلام ناب در جامعه است گفت: متاسفانه اندیشه اسلام ناب در فضای جامعه امروز کامل حاکم نیست و با یک آسیب جدی مواجه هستیم.

وی بیان کرد:گاهی آنچه از اسلام در فضای جامعه معرفی می‌شود آن اندیشه اسلام ناب نیست و اگر اندیشه براساس اسلام ناب و امام(ره) بنیانگذار انقلاب باشد باید ثمرات و خروجی تربیت مردم با ایستادگی و مقاومت است.

اندیشه امام(ره) در وجود بسیاری از مسوولان کشور نیست

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه این مقاومت و ایستادگی در مقابل جبهه استکبار یکی از رموز اصلی پیش‌برندگی انقلاب است خاطرنشان کرد: متاسفانه اندیشه امام(ره) در وجود بسیاری از مسوولان کشور جای نگرفته است.

نظیری با بیان اینکه الگوی اداره کشور در نظام فکری برخی از مسوولان بر اساس اندیشه اسلام ناب نیست چون اگر بود هیچگاه اهل عقب‌نشینی در مقابله با دشمن نبودند افزود: اگر مسوولی عقب‌نشینی می‌کند و در مقابل جبهه استکبار نمی‌ایستد و تلاش نمی‌کند تا آرمان‌های انقلاب را تا رسیدن به تمدن اسلامی دنبال کند، اندیشه او بر اساس اندیشه اسلام ناب نیست.

وی با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات باید اندیشه اسلام ناب را در فضای جامعه طراحی و تبیین کرده و جدی آن را دنبال کند گفت: امروز باید از ابزارهای روز و کارآمد در تبیین اندیشه اسلام استفاده کنیم و نمی‌توانیم از ابزارهای روز غافل باشیم.

نظیری با بیان اینکه مقابله و مواجهه با جبهه استکبار و کشف راه نفوذ دشمن حائز اهمیت است افزود: راه‌های نفوذ اجتماعی را باید شناسایی کرد و برنامه‌ریزی مناسب برای بستن راه‌های نفوذ و مقابله‌ با دشمن را داشت.

وی با اشاره به اینکه دشمن نفوذ می‌کند و نظام معادلاتی مسوولان را تغییر می‌دهد گفت: نفوذ دشمن به گونه‌ای است که نظام محاسباتی ما را تغییر می‌دهد و ما باید در مقابل آن بایستیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه یکی از دلایل شکل نگرفتن مطالبه درست و معرفتی در جامعه این است که مطالبه‌گران فهم درستی از شاخصه‌های اسلام ناب نداشته‌اند افزود: دشوارترین اقدام این است که اندیشه ناب اسلام در فضای جامعه درست تحلیل شود.

وی با تاکید به اینکه شبکه تبلیغی سازمان باید در مقابل انحرافات و کج‌روی‌ها بایستد گفت: یکی از برنامه‌های سازمان این است که به رسانه‌ها سر بزنیم و تمام ظرفیت‌های آنها را در این زمینه بسنجیم.

رسانه‌ها سازمان تبلیغات اسلامی را نقد کنند

نظیری با اشاره به اینکه نقد دقیق سازمان تبلیغات خواسته ماست و رویکرد و ضعف‌های سازمان تبلیغات اسلامی را رسانه‌ها مورد بررسی دقیق و نقد قرار دهند افزود: نظارت عمومی نسبت به عملکرد سازمان باشد و رسانه‌ها اتاق شیشه‌ای ترسیم کنند که مردم عملکردهای سازمان‌ها را ببینند.

وی خاطرنشان کرد: اگر کسی حقیقت اسلام ناب را درک کند می‌داند که باید ولی زمان خود را بشناسد و با دستور و تدبیر او در جامعه حرکت کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بسیاری از مردم حتی یک بار بیانیه دوم انقلاب را نخوانده‌اند و موضوعات آن را نمی‌دانند، سازمان تبلیغات  اسلامی در معرفی آن چه اقداماتی انجام داده است؟ گفت: باید در معرفی این بیانیه ورود کنیم و تدابیری اندیشیده شود که برای عموم جامعه تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین و اساسی‌ترین زیربنای جامعه خانواده است و اگر می خواهیم فرد در جامعه موثر باشد نباید از حوزه خانواده و مدرسه خارج شد افزود: متاسفانه در این حوزه‌ها کار نشده یا کمتر کار شده است.

اجرای طرح «هم‌سرنوشتی»

نظیری با بیان اینکه دشمن روی خانواده‌های ایرانی سرمایه‌گذاری می‌کند و ما نیز باید در راستای استحکام خانواده و تبیین اندیشه‌های اسلامی تلاش کنیم افزود: در این راستا در سازمان طرح «هم‌سرنوشتی» را اجرایی کرده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: طرحی را در قالب مساجد در استان اجرا می‌کنیم که به دنبال این هستیم مسجد نقش محوری را در محله ایفا کند و به شناسایی و حل مسائل محله بپردازند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به اینکه باید هویت مساجد را حفظ کرد و طرحی را به نام «امام محله» تعریف کرده‌ایم که نقش‌های مختلفی را در مسجد برعهده خواهد گرفت افزود: در فضای روستا طرح «امام روستا» را اجرایی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه اجرای طرح پایگاه‌های سلامت اجتماعی از دیگر اقدامات سازمان تبلیغات اسلامی در استان است گفت: در حال حاضر در استان 15 پایگاه سلامت اجتماعی و در شهرستان همدان پنج پایگاه فعال است.

نظیری با اشاره به اینکه پایگاه‌های سلامت اجتماعی در حاشیه شهر و مناطق آسیب‌ پذیر جامعه فعالیت می‌کنند و در حوزه مسائل مختلف اقداماتی را انجام می‌دهند افزود: یکی از موضوعات مورد توجه ایجاد شغل، مبارزه با مواد مخدر و کمک به شناسایی و ترک معتادان محله و بازگرداندن آنها به آغوش خانواده با تعریف مشاغل کوچک برای رهایی یافتگان است.

وی با اشاره به اینکه باید هم‌افزایی در بین هیات‌ها را بیشتر کرد افزود: تشکیل اجتماعات عظیم باید در دستور کار باشد چراکه این امر باعث خوف دشمن خواهد شد.

نظیری از برگزاری «اجتماع جاماندگان اربعین حسینی» در  همدان خبر داد و افزود: این برنامه ساعت 9:30 صبح روز اربعین از میدان امام(ره) برگزار می‌شود که در این روز پیاده‌روی حرم تا حرم را از شاهزاده حسین(ع) تا امامزاده عبدالله(ع) در برنامه داریم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه سازمان تبلیغات اسلامی در فضای مجازی چه اقدامی انجام می‌دهد؟ افزود: سازمان در حوزه رسانه و فضای مجازی بسیار ضعیف است، اگر یک سوم توان مالی، انسانی و زمانی را در حوزه رسانه بگذاریم به اهداف نزدیک‌تر می‌شویم اما متاسفانه ساختار فعلی سازمان تبلیغات در این زمینه به درستی تعریف نشده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با تاکید به اینکه هیات‌امنای مساجد و پیرغلامان اگر توانایی انجام کار را ندارند باید آن را به جوانان و نیروهای زبده محول کنند گفت: پیرغلامان نقش بزرگی خود را ایفا کنند اما اگر توانایی و خلاقیت ندارند عرصه را به افراد کارآمد دهند.

وی تاکید کرد: اگر کار برای خداست باید بزرگان نقش بزرگی خود را ایفا و نقش اجرایی را به جوانان واگذار کنند.

نظیری با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی استان در حال پوست‌اندازی است و دو هفته اخیر تغییراتی را در حوزه معاونت‌ها انجام داده‌ایم افزود:‌ سه مدیر جدید در شهرستان‌ها منصوب کرده‌ایم که جوان و اهل کار هستند.

وی با بیان اینکه نیروها و منابع انسانی سازمان تبلیغات بسیار دلسوز و انقلابی هستند اما ساختار انسانی سازمان تبلیغات تناسبی با ماموریت محول شده ندارد افزود: 9 شهرستان استان در خط مقدم فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی است اما گاهی یک شهرستان با سه نیرو اداره می‌شود و حتی برخی شهرستان‌ها خودرو هم ندارند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی همدان با اشاره به اینکه برخی از شهرستان‌ها هیچ گونه تنخواه فرهنگی ندارند و اداره کل نیز با کمبود مالی مواجه است گفت: می‌توانیم شاهد تحول عظیم در حوزه فکری و فرهنگی باشیم به شرطی که از سوی دولت پشتیبانی مالی و انسانی شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان تاکید کرد: خواهشمندم سازمان تبلیغات را به توان و نیروهایش ببینند و از آن انتظار داشته باشند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هیپی‌های ساختارشکن در جنوب ایران؟!/ترویج سبک زندگی نابهنجار و بی‌بندوبارانه در میان بومیان منطقه!

حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!

عکس/ این روزهای فرزند شهید هسته‌ای

آگهی‌های جنسی در پوشش استخدام منشی!/ شیک پوش و شبانه روزی

سردار قاآنی روش شهید سلیمانی را در حمایت از فلسطین در پیش گرفته است/ در حملات 2008 سردار سلیمانی در اتاق عملیات مقاومت حضور داشت

وزیر ورزش: به شهید زمانی نیا افتخار می‌کنیم

حدیث ناب از پیامبر اعظم درباره امیرالمومنین

عوض شدن جای شهید و جلّاد در یک خیانت سیاسی!

خانواده شهید سلیمانی: تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در میدان مبارزه‌ایم

اولین جلسه شورای مهارت در استانداری

جدول/ خوراکی‌هایی که هنگام بیماری کرونا حالتان را بدتر می‌کند

نظر شهید جهان‌آرا درباره برادر منافقش چه بود؟

مقدمه چینی برای ایجاد بحران جنسی/استراتژی قورباغه و ماموریت شوالیه‌های چادری

مجازات همکاری با رژیم صهیونیستی تعیین شد

باد و باران به کمک فاتحان خرمشهر آمد!

برش‌هایی از زندگی مردی که به معنای واقعی «عبد صالح» بود

کوچ وکیل‌الدوله‌ها از خانه ملت به خانه دولت!

دیدار نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح با همرزم شهید چمران/اهدای لوح یاد بود خانواده شهید حیدری خراسانی

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

روایت «آقا» از سرداری که مادرش فکر می‌کرد جاروکش است!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

«تنهای تنها»؛ مثل یک دختر بهایی مسلمان‌شده و یک چریک فدایی بسیجی‌شده!

"خیانت" به مخاطب در قصر‌های زعفرانیه/ذائقه‌ای که خراب می‌شود!

ماجرای اقامه نماز حاج‌قاسم سلیمانی در کاخ کرملین

سیاست‌ دوگانه سیما در مواجهه با سلبریتی‌ها و محمود کریمی

شهیدِ مدافع حرمی که به جای حاج قاسم ترور شد

حاج قاسمی که من می‌شناسم

هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر شرکت سیاحتی علیصدر

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

چهل روز از رفتن «میرزامحمد» گذشت

کارت «رمضان» روی در سلول‌!

صوتی شنیده نشده از شهید باقری

نامه‌های عاشقانه عباس برای همسرش +عکس

ویژگی‌هایی جالب از شهدای ارتش

تصاویر/ فرماندهی که پیکرش «غسل» نداشت

حجاج، تست کرونا می‌دهند

هدیه شرکت چینی به آستان قدس رضوی

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

قوانین برای عوام است نه رجل سیاسی/ایشان امروز معاون فرماندار شدند.

اقدام جهادی پارلمان بخش خصوصی همدان برای نجات بیماران COVID-19/ اهدای عمده اقلام پزشکی وتجهیزات درمانی

حذف خود به خودی ویروس کرونا حتمی است