آخرین مطالب

رئیس شورای شهر همدان:

مردم ایران با روحیه بسیجی برای رفع مشکلات گام برمی‌دارند شهر وشورا

مردم ایران با روحیه بسیجی برای رفع مشکلات گام برمی‌دارند

  بزرگنمایی:

به گزارش همدان خبر، سید مسعود عسگریان در دیدار صمیمی رئیس و اعضای شورای شهر با فرمانده سپاه ناحیه همدان به مناسبت هفته بسیج، اظهار کرد: مردم ایران پیش از انتخاب شغل خود، ابتدا بسیجی هستند که متناسب با کار خود برای کشور خدمت می‌کنند.

وی با بیان اینکه رزمندگان و نیروهای مخلص سپاه نیز در دفاع مقدس و به ‌عنوان مدافعان حرم برای دفاع از مرز و بوم جامعه اسلامی خوش درخشیدند، گفت: اکثر شهدای مدافع حرم، بسیجیان داوطلبی بودند که برای حفظ نظام اسلامی جنگیدند.

رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: نیروهای بسیجی در اتفاقات سه سال اخیر به ‌ویژه بحران کرونا خوش درخشید و در حوزه پاکسازی شهر و اطلاع‌رسانی به مردم در راستای سالم‌سازی فضای شهری اقدام عاجلانه داشتند.

وی افزود: استقبال و همکاری کسبه و بازاریان همدان از اجرای ابلاغ طرح محدودیت‌های صنفی که بر اساس ضرورت تشخیص داده شده بود، قابل قدردانی است که نشان از بسیج عمومی دارد.

عسگریان با بیان اینکه در تعریف بسیج در یک کلام، می‌توان گفت که همه مردم، یکدل و هم‌صدا، دولت و نظام را در اجرای طرح محدودیت‌های بحران کرونا، کمک دادند، تصریح کرد: این اقدام، روحیه بسیجی را به نمایش می‌گذارد.

وی با بیان اینکه امید است طی دو هفته جاری به‌ منظور اعمال محدودیت در حوزه بحران کرونا همراه با اطلاع‌رسانی مناسب و تأکیدات کادر درمانی بتوانیم به صورت بسیج عمومی حرکت کنیم تا همه هم‌گام پیش برویم و حداقل‌ها هم مجاب شوند، ادامه داد: همه باید با این تفکر بسیجی برای سالم‌سازی کشور تلاش کنند و این عرصه بحرانی را با سربلندی پشت سر بگذاریم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان نیز با بیان اینکه بسیج نیروی مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مردم ایران است، خاطرنشان کرد: برای مقابله با مشکلات و گرفتاری موجود همواره نیروهای مخلص و مردمی بسیج که خوشبختانه خوب انسجام پیدا کرده‌اند، ورود جدی پیدا می‌کنند.

کامران گردان یادآور شد: این مجموعه مردمی در سال‌های گذشته هم نشان داده که می‌تواند منشأ خیر و برکت برای کشور باشند و در مواقع بحران‌ها به‌موقع وارد عمل میشوند.

وی اظهار کرد: استان همدان هم با وجود فرماندهان بومی مقتدر و مردمان ارزشی در حوزه بسیج بسیار قدرتمند است و انسجام خوبی را شاهد هستیم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر همدان گفت: همدان در زمره استان‌هایی محسوب میشود که از امنیت خوبی برخوردار بوده و حضور به‌ موقع بسیج در مقاطع مختلف به‌منظور برقراری امنیت، موثر است؛ البته این نیروهای ارزشی در مقاطع مختلف هم یاریرسان مدیریت‌شهری بوده‌اند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت استان همدان در حوزه بحران کرونا، قرمز اعلام شده است، تصریح کرد: نیروهای مردمی و بسیجی در این حوزه پای کار آمدند و توانستیم با همکاری برای ضدعفونی‌ سطح شهر، اطلاع‌رسانی به ‌موقع و اجرای طرح‌های مومنانه و تهیه ماسک در خط مقدم مقابله با بحران کرونا پیش‌رو باشیم.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورای شهر همدان نیز گفت: بسیج به‌ عنوان بزرگترین مجموعه مردمی، با به‌کارگیری تمام توان خود به‌ منظور ایجاد امنیت و آسایش در کشور خوش درخشید.

رضوان سلماسی خاطرنشان کرد: در روزهای مقابله با کرونا حضور فعال نیروهای بسیج در کنار آحاد مردم بسیار اثرگذار بود که در این خصوص اقدامات خیرخواهانه و داوطلبانه، مشارکت حداکثری مردم را بیش از پیش محقق کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان نیز یادآور شد: بسیج نیروی نو ظهور عصر حاضر با ابتکار و خلاقیت امام خمینی(ره) شکل گرفته است که ثمرات این اقدام با گذشت 42 سال از عمر انقلاب اسلامی به وضوح قابل مشاهده است و در هر جایگاهی که انقلاب احتیاج به کمک داشت، حضور فعالانه داشته‌ تا خلأهای ممکن را برطرف کنند.

اکبر کاوسی‌امید افزود: بسیج همواره پوشش‌های لازم برای حرکت‌های پوینده انقلاب را در دستور کار داشته و به ‌منظور رفع خلأهایی که در سیستم دولتی و حاکمیتی نظام وجود داشته است، اقدام می‌کند، از این‌رو با شناخت کامل امام (ره) از مسیر حرکت انقلاب، شاهد هدیه ثمرات این شجره طیبه تا به امروز به مردم هستیم.

وی با تأکید بر اینکه تنها هدف نیروهای مردمی بسیج، دفاع از مرز و بوم ایران و امت اسلامی برای کسب رضای خداوند و مردم است، اظهار کرد: تمام مدیریت‌ها به ‌ویژه دولتی و مدیریت‌ شهری باید نیروهای داوطلب بسیجی را برای پیشبرد اهداف‌ یاری کنند؛ بسیج، نیروی مردمی است که برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی بهترین نقش را ایفا خواهد کرد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان نیز با تأکید بر حفظ و تقویت وحدت در کشور، گفت: با توجه به اینکه دشمن از هر طریق ممکن قصد دارد به یکپارچگی و آبادانی کشور ضربه وارد کند، مهمترین مبحث مورد نیاز در جامعه امروز ما، وحدت است که این مهم چه در حوزه مذاهب و ادیان ایران و چه ایدئولوژی‌ها، نظرات و دیدگاه‌های سیاسی مورد تأکید خواهد بود.

علی فتحی بیان کرد: در این گذر سخت تاریخی که شاهد نفوذ دشمنان هستیم، متأسفانه کشور از لحاظ اقتصادی دچار مشکلات عدیده‌ای شده است.

وی افزود: مشاور طرح جامع حدود 30 پهنه شهری را که حدود 35 هزار نفر شهروند ساکن آن مناطق هستند، جزو طرح مسکونی لحاظ نکرده است که در این زمینه شاهد کم‌توجهی هستیم و باید به‌ منظور رفع مشکلات شهروندان مورد پیگیری قرار گیرد.

رئیس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان با اشاره به اجرای طرح مسکن ملی، تصریح کرد: دولت، اراضی بسیاری در اختیار دارد که اگر این زمین‌ها در اختیار تعاونی‌های مسکن قرار گیرد و از سوی دیگر مدیریت‌ شهری نیز در خصوص نقشه پروانه یاری دهد، می‌توانیم مسکن ارزان ‌قیمت در اختیار شهروندان قرار گیرد.

فرمانده سپاه ناحیه همدان نیز پس از پایان سخنان اعضای شورا با تأکید بر اینکه بسیج، مجموعه‌ای متعلق به انقلاب است که مأموریت آن ابلاغ سازمانی نیست، گفت: بسیج در هر زمان و مکان که مشکلی در سطح استان و کشور به وجود آمده، ورود پیدا می‌کند.

علی بقایی با تأکید بر اینکه بسیج مستضعفین در تمام عرصه‌ها به‌ موقع حضور یافته است، خاطرنشان کرد: هر شخصی که در سنگر خدمت به مردم باشد، بسیجی محسوب میشود.

وی ضمن قدردانی از همراهی شورای شهر همدان با بسیج، یادآور شد: بسیج، ظرفیت انقلاب است، از این‌رو باید قدردان این جایگاه ارزشی باشیم، زیرا متعلق به هیچ حزبی نیست.

انتهای پیام/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

فیلم؛دیپلماسی غیرت

مشاوره‌های مطلوب در مراکز مشاوره خانواده می‌تواند از بروز آسیب اجتماعی طلاق پیشگیری کند

مشاوره باید در تمام مباحث خانواده از جمله دادخواست طلاق یک‌طرفه نهادینه شود

بیش از 20 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت دارند

طرح جوانی جمعیت در دست بررسی مجلس است

نصب حفاظ میانی و انتقال روشنایی از حاشیه به وسط جاده در گردنه اسدآباد

تاثیر فضای مجازی بر ارتکاب بزه به عنوان یک تهدید جدی سلامت روحی و روانی افراد جامعه را با خطر مواجه می‌سازد

انجام عملیات هرس درختان در پارک‌ها و معابر سطح شهر همدان

تولید محتوای پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها، راهکارهای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی

سرقت تابلو‌های برق، علت خاموشی در گردنه اسدآباد

علامه مصباح‌ها عمارهای عرصه اندیشه هستند

رسالت دستگاه قضایی افزایش سلامت و امنیت اجتماعی و احقاق حقوق عامه است

دلدادگی به دشمن نتیجه‌ای جز سرافکندگی در پیشگاه ملت ندارد/مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت است

آمارهای مدیران، علت کاهش بودجه سال آینده استان همدان

دستگیری قاتل اعضای خانواده 5 نفره تویسرکانی

پلمپ انبار احتکار روغن و مواد شوینده در نهاوند

کشف 16 دستگاه تلویزیون قاچاق در همدان

وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت نیست

کشف موتورسیکلت سرقتی در اسدآباد

دستگیری سارقان طی 24 ساعت گذشته در بهار

لیست هتل‌های متقاضی استقرار مبتلایان به کووید 19 ارائه شده است

مشکل اجرای مصوبات بانکی، حد اختیار مدیران بانک‌های استان است

تیرماه 1400 اتمام پروژه ایجاد بخش دیالیز و اورژانس بیمارستان فامنین ​

برخی‌ها نزدیک انتخابات به دنبال دوگانه سازی جنگ و سازش هستند

آغاز هفته با جابجایی مدیران و جایگاه‌ها در همدان

دولت مصمم به اجرای جهش تولید است

مخالف آوردن مدیر غیر بومی به استان همدان هستیم

تفکر انقلابی در عرصه علمی شهید فخری زاده‌ها را پرورش می‌دهد

برگزاری نخستین جشنواره «بانوی پر افتخار الوند»

«نی» ساز جان/بازگویی زوایای پنهان درون آدمی با «نی»

اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور ادامه دارد

15 آذر تا 20 دی ماه مهلت شرکت در "جشنواره شهروندان برگزیده"

اینکه چه کسی سهم آلایندگی شهرها را گرفته مشخص خواهیم کرد

110 بسته در پنجمین مرحله رزمایش همدلی بین خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود

آماده‌باش کامل شهرداری به منظور اجرای عملیات برفروبی در همدان

هدف اقدامات اخیر، بی‌خاصیت و بدنام کردن نهاد شوراهاست

شورای نگهبان از تضعیف جایگاه قانونی شورای شهرها و شهرداری‌ها جلوگیری کند

حمایت قانونی از اطفال و نوجوانان بزه دیده از تکالیف سازمان‌های مربوطه است

توانمندسازی دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان ضروری است

پژوهش زیربنای اصلی پیشرفت جوامع است

فراخوان اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مشاهیر و مفاخر شهر همدان

کمک 200 میلیون تومانی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در همدان

یکی از شوارع اصلی شهر همدان به نام «شهید فخری‌زاده» نامگذاری شود

تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان کشت موسیر در روستای حبشی پرداخت می‌شود

سارقان احشام در کبودراهنگ شناسایی و دستگیری شدند

دستگیری 115 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در همدان

اسلحه ترور شهید فخری‌زاده ساخت اسرائیل است

صفر صادقی راد رسما سکان مدیریت راهداری استان را به دست گرفت

علت گرانی و نابسمانی بازار مسکن سوداگران هستند

ارائه توضیحات ترور دانشمند هسته‌ای در صحن غیر علنی مجلس با حضور وزیر اطلاعات