آخرین مطالب

36 هزار نفر فاقد بیمه در همدان طی هفته سلامت به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند شهرستانها

36 هزار نفر فاقد بیمه در همدان طی هفته سلامت به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند

  بزرگنمایی:

*36 هزار نفر فاقد بیمه در همدان طی هفته سلامت به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند*

*153644 نفر در همدان دارای پزشک خانواده شدند*


سرپرست بیمه سلامت استان همدان در نشست خبری دو ساعته خود با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: 36 هزار نفر از همشهریان سه دهک پایین درآمدی فاقد بیمه درمانی در مدت یک هفته  زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

*پرداختهای بی سابقه و کم نظیر بیمه سلامت به موسسات و مراکز درمانی استان/تسویه کامل مطالبات سال1400 موسسات طرف قرارداد و مراکز درمانی*


به گزارش همدان خبر اداره کل بیمه سلامت استان همدان، دکتر فریبرز نیاستی؛ سرپرست بیمه سلامت استان همدان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اقدامات ارزشمندی در راستای تسهیل امور و اجرای قانون در اداره کل بیمه سلامت استان صورت گرفته است اظهار کرد: در این راستا پرداخت‌های به موقع تعهدات بیمه سلامت و تسویه مطالبات شرکای کاری و موسسات طرف قرارداد بسیار حائز اهمیت است.

وی با اشاره به اینکه در اردیبهشت امسال موفق شدیم تمام مطالبات بیمارستان‌های خصوصی و غیر دانشگاهی را به مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون تومان پرداخت کنیم عنوان کرد: 77 میلیارد تومان از مطالبات سال  1400 دانشگاه علوم پزشکی پرداخت شد و مطالبات دانشگاه علوم پزشکی بابت سال 1400 تسویه کامل شد که این اقدام بی سابقه و کم نظیر و حائز اهمیت بسیار است. 

سرپرست بیمه سلامت استان همدان ضمن قدردانی از پیگیری های موثر مدیران ارشد سازمان بیمه سلامت ایران در تامین بموقع منابع و تخصیص آن به ادارات کل استانی؛ با بیان اینکه مطالبات سال گذشته سایر مراکز طرف قرارداد با بیمه سلامت نظیر داروخانه‌ها و آزمایشگاه‌ها نیز تسویه شد که این اتفاق برای اولین بار در تاریخ بیمه سلامت است افزود: این پرداخت‌های به موقع مطالبات، موجبات ارائه خدمات با کیفیت و دسترسی آسان بیمه شدگان عزیز به خدمات سلامت را فراهم می‌کند.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با حمایت های و تلاش‌های صورت گرفته در ستاد توانستیم در ابتدای سالجاری به تعهدات سال گذشته بطور کامل عمل کنیم  و بدهی‌ها را به صفر برسانیم گفت: سال‌های گذشته به دلیل پرداخت نشدن بموقع شاهد نارضایتی موسسات، مطب ها و مراکز درمانی و پزشکان بودیم اما امروز خوشبختانه مطالبات به روز است و  ارائه خدمت در حوزه درمان و مراکز طرف قرارداد با سهولت و رضایتمندی بالایی در حال انجام است.

دکتر نیاستی خاطر نشان کرد: میزان تعهدات بیمه سلامت به مراکز درمانی در سال 1400 بالغ بر 625 میلیارد تومان بود که خوشبختانه تسویه شده است.

*اجرای صد درصدی طرح ملی نسخه نویسی الکترونیکی در استان همدان*

در بخش دوم وی به استقرار نسخه‌نویسی الکترونیک اشاره کرد و گفت: در راستای اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت، از اوایل سال 98 در استان همدان همزمان با سایر استانها آغاز شد اگرچه در آغاز کار با مشکلاتی از جمله در زیرساخت‌ و سخت‌افزار مواجه بود اما به مرور با رفع موانع و همکاری خوب پزشکان محترم طرف قرارداد، اعلام می‌کنیم امروز در تمام مراکز دولتی و خصوصی طرف قرارداد و داروخانه ها، نسخه‌نویسی و نسخه پیچی‌ الکترونیک بصورت صد در صد اجرا می‌شود.

سرپرست بیمه سلامت استان همدان تسریع در انتقال و رصد داده‌ها، پایداری اطلاعات، کاهش خطا، پایش و نظارت فنی و دقیق و نیز صرفه‌جویی در هزینه ها از جمله مصرف کاغذ را از مزیت‌های طرح نسخه‌نویسی الکترونیک برشمرد و افزود: ممکن بود قبل از اجرای طرح با بسیاری از خدمات غیرقانونی و بی‌رویه درمانی و درخواست های القایی مواجه باشیم اما امروز جلوی سوء استفاده‌ها نیز گرفته شده و این طرح بزرگ ملی موجب کاهش تقاضاهای القایی و همچنین حفاظت از منابع مالی شده است.

 *57 درصد جمعیت استان همدان زیر پوشش بیمه سلامت* 

وی با بیان اینکه تقریبا بیش از 50 درصد جمعیت کشور زیر پوشش بیمه سلامت هستند گفت: در استان همدان 965 هزار و 143 نفر بیمه شده قطعی سازمان بیمه سلامت هستند که تقریبا معادل 57 درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

*پرداخت هزینه های تشخیصی درمانی بیماران خاص، صعب العلاج، شیمی درمانی و ناباروری توسط بیمه سلامت* 

وی در بخش دیگر از نشست خبری، با اشاره به اینکه در حال حاضر در خصوص خدمات سرپایی 70 درصد و خدمات بستری 90 درصد تعرفه مصوب از سوی بیمه سلامت پرداخت می‌شود و فرانشیز در بخش سرپایی 30 درصد و در بخش بستری 10 درصد است اضافه کرد: بیمه سلامت 90 درصد هزینه مصوب درمان ناباروری را پرداخت می کند.

 *2 هزار و 220 بیمار خاص زیر پوشش بیمه سلامت استان* 

وی با تاکید به اینکه در بیماران خاص، صعب‌العلاج، شیمی‌درمانی و نازایی نیاز به طی فرایند نظام ارجاع نمی باشد و بیمه شدگان محترم می‌توانند مستقما از خدمات پزشک متخصص و فوق تخصص بهره‌مند شوند گفت: در حال حاضر 2 هزار و 220 بیمار خاص زیر پوشش بیمه سلامت استان است.

سرپرست بیمه سلامت استان همدان از ارائه خدمات به یک هزار و 217 بیمار ام اس، 486 بیماری دیالیزی، 266 بیمار پیوند کلیه،  167 بیمار مبتلا به هموفیلی و 79 بیمار تالاسمی سخن گفت و افزود:  791 موسسه و پزشک با بیمه سلامت استان قرارداد دارند که خوشبختانه طی دو سال اخیر رشد قابل توجهی داشته است.

وی تصریح کرد: 165 پزشک عمومی، 187 پزشک متخصص، 17 پزشک فوق تخصص، 11 دندان‌پزشک، 215 داروخانه، 53 آزمایشگاه، 50 مرکز توانبخشی، 34 درمانگاه تخصصی، 30 درمانگاه خصوصی و مرکز خیریه و 19 بیمارستان در استان با بیمه سلامت طرف قرارداد هستند.

*در آینده نزدیک هیچ فرد فاقد پوشش بیمه درمانی پایه در استان همدان نخواهیم داشت*

دکتر نیاستی در ادامه به اجرای نظام ارجاع در صندوق بیمه همگانی اشاره کرد و گفت: هدف از اجرای طرح نظام ارجاع این است که تمام افرادی که فاقد هر گونه بیمه پایه درمانی هستند، شناسایی و زیر پوشش بیمه سلامت قرار گیرند که جزو تکالیف سازمان بیمه سلامت است.

وی با اشاره به اینکه پزشک خانواده شهری در سال 1400 در همدان آغاز و همدان جزو استانهای پیشرو در اجرای این طرح بود افزود: لازمه اجرای آن همکاری با پزشکان دارای مطب بوده و واگذاری خدمت به بخش خصوصی در راستای اصل 44 از اهداف است.

سرپرست بیمه سلامت استان همدان با اشاره به شناسایی 258 هزار نفر جمعیت فاقد بیمه درمانی در استان افزود: در حال حاضر 153 هزار و 644 نفر از این افراد دارای پزشک خانواده بوده و به یک پزشک منتسب شدند.

*در استان همدان در هفته سلامت 36 هزار نفر از جمعیت 3 دهک اول درآمدی بصورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند*

وی با بیان اینکه در هفته سلامت 36 هزار نفر از افراد دهک یک تا سه درآمدی استان که فاقد بیمه بودند به صورت رایگان زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند، عنوان کرد: در حال حاضر مراجعه این افراد به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت و تکمیل اطلاعات ثبت نامی به منظور ارائه خدمات بهتر الزامی و ضروری است.

دکتر نیاستی بیان کرد: هدف ما این است تمام 257 هزار نفر فاقد بیمه درمانی در استان به پزشک خانواده منتسب شوند و ویزیت پایه صورت گیرد و از لحاظ دو بیماری مهم  «دیابت» و «فشار خون» بررسی و نشاندار می‌شوند تا درمان به موقع داشته باشند.

وی این اقدام را در راستای بهبود کیفیت زندگی بیماران، افزایش طول عمر، کاهش هزینه‌های سلامت و کمک به اقتصاد سلامت موثر و مهم دانست و گفت: در برنامه پزشک خانواده شهری اقدامات پیشگیرانه توسط بیمه سلامت در دستور کار است که این امر بسیار حائز اهمیت است.

سرپرست بیمه سلامت استان همدان بیان کرد: طبق قانون افراد زیر پوشش صندوق بیمه سلامت همگانی باید ویزیت پایه شوند. بنابراین در صورت دریافت پیامک از اداره کل بیمه سلامت و برای بهره مندی از خدمات و مزایای بیمه درمانی حتما باید برای تکمیل اطلاعات ثبت نامی به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد با بیمه سلامت مراجعه کنند.

وی یادآور شد: افراد مشمول با مراجعه به سامانه خدمات شهروندی  بیمه سلامت به آدرس www.bimehsalamatiranian.ir و یا شماره‌گیری کد دستوری # 1666*  می توانند از وضعیت بیمه ای و  پزشک خانواده خود مطلع شود.

دکتر نیاستی با بیان اینکه دهک یک تا سه درآمدی جامعه هیچ مبلغی بابت حق بیمه پرداخت نمی نمایند و به صورت کاملا رایگان تحت پوشش بیمه سلامت قرار می گیرند، افزود: در این طرح دهک چهارم 10 درصد، دهک پنجم و ششم 25 درصد و دهک هفتم و هشتم 50 درصد حق بیمه را پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهتمام و تکلیف بیمه سلامت این است که در مدت زمان کوتاه همه افراد فاقد بیمه را شناسایی و برای آنها بیمه‌نامه صادر کند عنوان کرد: امیدواریم در آینده نزدیک اعلام کنیم کسی در استان همدان فاقد پوشش بیمه نیست.

*خدمات درمان نازایی و ناباروری تحت پوشش بیمه سلامت است*
سرپرست بیمه سلامت استان همدان با اشاره به اینکه از ابتدای سال 1400 در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، بیمه سلامت مکلف به ارائه تمام خدمات نازایی و ناباروری در مراکز دولتی و خصوصی شده است گفت: افرادی که به مراکز دارای پروانه فعالیت پزشکی در حوزه نازایی و ناباروری مراجعه کنند 90 درصد هزینه‌های مصوب سرپایی و بستری برای آنها پرداخت خواهد شد.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

دیدار مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی با نماینده مجلس

شهرداری با مجموعه اصناف تعامل داشته باشد

تأمین و تدارک انواع کود شیمیایی برای کشت های پاییزه استان همدان

ممراسم عزاداری و قرائت زیارت عاشورای کارکنان صنعت آب و برق استان

آمادگی بیمه سلامت برای پرداخت مطالبات تیرماه داروخانه های استان

فقط آمار مرکز آمار مبنای تصمیم‌سازی‌ها قرار گیرد

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان از رایگان بودن پوشش بیمه درمانی برای سه دهک نخست درآمدی خبر داد.

مسئول سازمان بسیج ادارات در همدان خبر داد

همدان اماده میزبانی از رییسی

تسویه مطالبات داروخانه ها و موسسات درمانی بخش خصوصی استان

همایش نبض زندگی ویژه کادر بهداشت و درمان

برگزاری روضه سیدالشهدا(ع) دارای اثرات فراوانی است، گفت: آنچه می‌تواند این خیمه را نگاه دارد، ولایت است.

🔷 بازگشت جشنواره فیلم کودکان و نوجوان به استان همدان را به طور جدی پیگیر‌ی خواهیم کرد.

🔸برگزاری کنگره شهدا باید بر زندگی مردم اثرگذار باشد

خشت اول را چو بنهاد معمار کج

تقدیر و تشکر اعضای شورای فرهنگی واجتماعی مساجد وحسینیه ها و معتدمین شهرک شهید مدنی از شهرداری منطقه سه

90 درصد هزینه های بستری بیمه شدگان توسط بیمه سلامت پرداخت می گردد.

معاون پارلمانی رئیس جمهور میهمان اهالی رسانه در دیار تاریخ و تمدن خواهند بود.

شماره نهم ماهنامه مدافعان

پیگیری‌ها تا فعال کردن واحدهای نیمه‌فعال و راکد استان ادامه دارد

شهرداری و سازمان جهادکشاورزی، پیش از ساخت و سازهای غیر قانونی اقدام‌ کنند نه پس از آن

شناسایی قریب به 600 انشعاب غیر مجاز آب در استان همدان

پروژه آب رسانی به همدان دارای استانداردهای علمی وفنی وبهداشتی است

پروژه آبرسانی همدان مجوزهای علمی و بهداشتی لازم را دارد

افرایش 36 درصدی بیماران کرونایی

جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان باعث ایجاد شور و نشاط در سطح استان شد

در ششمین سالگرد جهانی شدن لالجین

جذب 100 درصدی اعتبارات مشاغل خانگی در استان همدان

اتکا به نیروی مردمی بالاترین توانمندی جمهوری اسلامی است .

تسهیل‌گر امور حامیان بیماران ام.اس استان هستیم

به پله فکر نکنید

برگزاری مراسم افتتاحیه دوره تربیت مدرس در استان همدان

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی همدان از 4603 هکتارسطح زیر کشت دانه های روغنی در استان خبر داد

فرماندهان بسیج ادارات در خط مقدم مدیریت مصرف هستند

اجرای طرح ویژه کنترل تاخیر در مبداء و حین سفر ویژه ناوگان

124 حلقه چاه غیر مجاز در استان همدان مسدود شد

گلایه مندی امام جمعه شهر جورقان از بی مهری مسئولین استان

افشاگری با طعم تذکر و دعوت به تقوا!+تصویر نامه

تلاش همگانی برای نجات جامعه از چنگال اعتیاد

رفع تنش آبی دغدغه تمام مسئولین همدانی شده است

انقلاب نیاز به پویایی دارد

برگزاری کارگاه پیش گیری از اعتیاد در اداره تعاون ،کارورفاء اجتماعی استان همدان

نگاهی به بزرگترین چالش دولت سیزدهم در استان همدان

توزیع وافرایش دونوع کود فسفات وپتاسه در استان همدان

ماهنامه مدافعان شماره هشتم خرداد1401

#حمایت عضو هیات مدیره #خانه_مطبوعات استان همدان از #گروهک_تروریستی_منافقین! و #سکوت_همگان!

عملیات لکه گیری و روکش آسفالت بیش از 43 کیلومتر از جاده های استان همدان

فعالیت 23 اکیپ راهداری در محور راه کربلا

کولرهای آبی روزانه 400 لیتر آب مصرف می کنند

در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی دفتر نمایندگی تراکتور سازی ایران در این شهرستان به افتتاح رسید