آخرین مطالب

از وعده تأمین جهیزیه برای «پدر رسانه» تا بخت خفته! خانه وخانواده

  بزرگنمایی:

به گزارش خبرگزاری همدان، همایش روز خبرنگار با حضور جامعه خبری استان در حالی برگزار شد که خانواده شهید خبرنگار «محمود صارمی» به عنوان مهمان ویژه جشن روز خبرنگار در آن حضور داشتند.

مهرداد حمزه مدیرعامل خانه مطبوعات استان بعد از خیر مقدم عنوان کرد که با وجود جوانی‌‌اش به واسطه سال‌ها کار در خانه مطبوعات و رسانه احساس می‌کند پدر رسانه همدان است؛ بعد هم از خبرنگاران خواست به واسطه این نقش پدرانه از کمی‌ها و کاستی‌ها چشم بپوشند.

او نخستین تشکر ویژه را نثار همراهی استاندار کرد، دومین قدردانی این سخنران به آیت‌الله شعبانی به خاطر کلام شیوایش در مورد اهمیت خبرنگاری در برنامه‌های مختلف هفته خبرنگار اختصاص یافت و سومین تشکرش هم حواله همراهی برگزارکنندگان مراسم روز خبرنگار شد.

حمزه سخنان خود را با طرح این سئوال که «چگونه خبرنگاری باید باشد» آغاز کرد و از تلاش‌هایش برای سربلندی مطبوعات و اصحاب رسانه و علاقمندی‌اش به تک تک افراد فعال در این حوزه گفت، سپس از تعدادی از همکاران این حوزه نام برد و از اینکه سهوا نتوانسته نام همه را ببرد عذرخواهی کرد.

در ادامه کلیپی از صحبت‌های اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات شامل تبریک آنها به مناسبت روز خبرنگار و تعریفشان از خبرنگاری، برگزاری بیش از 30 جلسه هیات مدیره و اقدامات انجام شده به تفکیک حوزه فعالیت‌شان برای خبرنگاران پخش شد.

احمدرضا احسانی مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان که برای اولین سال بود به عنوان متولی فرهنگ و هنر در همایش رسمی روز خبرنگار سخن می‌گفت از مظلومیت، خستگی‌ناپذیری، خلاقیت، فرهیختگی، ازخودگذشتگی و آگاهی‌بخشی قشر خبرنگار و نقش حمایت‌گری اداره کل فرهنگ و ارشاد از جامعه خبری سخن به میان آورد و خبرهای خوبی از پروژه‌های در حال انجام حوزه فرهنگ و هنر ارائه کرد.

کلیپ بعدی به دیدار اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات با استاندار، مراسم پیاده‌روی، مسابقات ورزشی هفته خبرنگار اختصاص یافت تا با یادآوری این موضوع که چقدر این کنار هم بودن‌ها زیباست، لبخند را به چهره‌های حضار بنشاند.

برنامه بعدی به ارائه یک مطلب طنز اختصاص داشت، عطا شعبانی‌راد با خواندن متن طنز خود با عنوان «به نام خدا موضوع انشا... خبرنگاری چگونه شغلی است» از گفته‌ها و ناگفته‌های خبرنگاری برای آنانی سخن گفت که در یک هفته عزیز می‌شوند، از بدعهدی مسوولان به قولهایش گفت و تاخیرهای یک تا دو ساعته برگزاری برنامه و تعطیلی کار و زندگی برای پوشش برنامه‌ها، انتشار گلایه‌‌های اصناف و تعجب از زنده بودن خود بدون حقوق و مزایا و پاداش!!

وی از خبرنگارانی گفت که با یک "ف" مسوولان تا فرحزاد می‌روند، بعد هم از خبرنگاران به عنوان فدائیان بلندگوهای خش‌دار، شیفتگان پیاده کردن لهجه‌های غریب، دیوانگان آمار طولانی یاد کرد.

سخنران بعدی برنامه مرضیه بختیاری بود نماینده بانوان خبرنگار که برنامه‌های رفاهی و تفریحی، نیم‌نگاهی به پست‌های مدیریتی، درخواست تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران همدان به عنوان نظام صنفی قدرتمند، ارائه تعریف دقیق از خبرنگاری و رتبه بندی خبرنگاران را خواستار شد.

در جایی که بیشتر مباحث به دغدغه‌های خبرنگاری اختصاص داشت پخش کلیپی از عکس‌های گردآوری با عنوان «سیل بهار از نگاه عکاسان همدان» دیگر بار نگاه ما را بیش از پیش متوجه زحمات ارزشمند جامعه عکاسی توانمند استان همدان کرد.

سردار فارسی نیز که به نمایندگی از آقایان خبرنگار صحبت می‌کرد، به کنایه از حرفه‌ای شدن مسوولان در بیان نقش خبرنگاران در تنویر افکار عمومی گفت.

شناسنامه‌دار شدن خبرنگاران و پایش جامعه خبرنگاری، برخورداری از اهلیت مالی و توانمندی حرفه‌ای افراد دریافت‌کننده مجوز، اشراف به قانون مطبوعات، گله‌مندی از حضور افراد غیر خبرنگار در نشست‌های خبری بخشی از موارد مطرح شده توسط این خبرنگار بود.

وی خطاب به روابط عمومی‌ها به اندک بودن مبالغ حمایتی از رسانه‌ها و تاخیر در پرداخت نشدن مطالبات رسانه‌ها اشاره کرد و از کارآمد نبودن مسوولان روابط عمومی برخی ادارات استان انتقاد کرد.

بیان این همه دغدغه در آیین روز خبرنگار به پاسخی از سوی بالاترین مقام اجرایی استان نیاز داشت و در این راستا استاندار همچون سخنرانی مرسوم از اثرگذاری رسانه، جریان آزاد خبر و نقد سازنده و پیش‌برنده گفت و به الزام دستگاه‌ها به برگزاری نشست‌های خبری و تورهای رسانه‌ای و وظیفه‌مند کردن دستگاه‌ها برای بهره‌گیری از رسانه‌ها برای انعکاس شایسته اقدامات دستگاه‌های رسید؛ بعد هم گریزی به سفارش همیشگی خود مبنی بر پرهیز از انتخاب تیترهای منفی از سوی رسانه‌ها زد.

در ادامه مراسم استاندار با حضور در جایگاه خانواده شهیدصارمی که میهمان امروز خبرنگاران بودند با اهدای هدایایی از جمله تصویر ثبت شده از این شهید بزرگوار این حضور را مایه مباهات استان دانست.

قدردانی از محسن حاتمی بازنشسته رسانه، نرگس باستان حافظ کل قرآن کریم، علی سهرابی مقام دوم نشریات و رسانه‌ای مجازی روستا بخش دیگری این برنامه بود.

در ادامه از زوج‌های جوانی که از روز خبرنگار سال گذشته ازدواج کرده بودند و خبرنگاران مولف تجلیل شد؛ استاندار از اختصاص هدیه یک‌میلیون تومانی به زوج‌های جوان و از قول استاندار پیشین و خودش برای ازدواج مجری برنامه و مدیرعامل خانه مطبوعات خبر داد و گفت: من هم سر وعده آقای نیکبخت استاندار پیشین هستم که اگر آقای حمزه ازدواج کند علاوه بر هدیه ازدواج، جهیزیه او را نیز تأمین خواهم کرد.

این حرف باعث خنده حضار و تشویق آنها شد که مجری برنامه به مزاح گفت: آقای نیکبخت انگشت روی هر مجردی گذاشته، بخت او بسته شده است.

در ادامه رسانه‌های برتر از حوزه اخبار 40 سالگی انقلاب تجلیل شدند که پنج رسانه همدان پیام، هگمتانه، خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر و نشریه آوای ملایر مورد تقدیر قرار گرفتند.

بخش دیگر برنامه تجلیل از روابط عمومی‌های برتر بود که با نظرسنجی از اهالی رسانه انتخاب شده بودند،  نام مسوولان روابط عمومی شرکت سیاحتی علیصدر، ورزش و جوانان، شرکت توزیع برق، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل اقتصاد و دارایی در این تقدیر به چشم می‌خورد.

بازار عکس یادگاری هم در مراسم روز خبرنگار 98 داغ داغ بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

قاچاق بیش از 12000 گوشی تلفن همراه و 17000 ژل و اسپری جنسی توسط تعزیرات حکومتی همدان رسیدگی شد.

هیپی‌های ساختارشکن در جنوب ایران؟!/ترویج سبک زندگی نابهنجار و بی‌بندوبارانه در میان بومیان منطقه!

حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!

عکس/ این روزهای فرزند شهید هسته‌ای

آگهی‌های جنسی در پوشش استخدام منشی!/ شیک پوش و شبانه روزی

سردار قاآنی روش شهید سلیمانی را در حمایت از فلسطین در پیش گرفته است/ در حملات 2008 سردار سلیمانی در اتاق عملیات مقاومت حضور داشت

وزیر ورزش: به شهید زمانی نیا افتخار می‌کنیم

حدیث ناب از پیامبر اعظم درباره امیرالمومنین

عوض شدن جای شهید و جلّاد در یک خیانت سیاسی!

خانواده شهید سلیمانی: تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در میدان مبارزه‌ایم

اولین جلسه شورای مهارت در استانداری

جدول/ خوراکی‌هایی که هنگام بیماری کرونا حالتان را بدتر می‌کند

نظر شهید جهان‌آرا درباره برادر منافقش چه بود؟

مقدمه چینی برای ایجاد بحران جنسی/استراتژی قورباغه و ماموریت شوالیه‌های چادری

مجازات همکاری با رژیم صهیونیستی تعیین شد

باد و باران به کمک فاتحان خرمشهر آمد!

برش‌هایی از زندگی مردی که به معنای واقعی «عبد صالح» بود

کوچ وکیل‌الدوله‌ها از خانه ملت به خانه دولت!

دیدار نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح با همرزم شهید چمران/اهدای لوح یاد بود خانواده شهید حیدری خراسانی

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

روایت «آقا» از سرداری که مادرش فکر می‌کرد جاروکش است!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

«تنهای تنها»؛ مثل یک دختر بهایی مسلمان‌شده و یک چریک فدایی بسیجی‌شده!

"خیانت" به مخاطب در قصر‌های زعفرانیه/ذائقه‌ای که خراب می‌شود!

ماجرای اقامه نماز حاج‌قاسم سلیمانی در کاخ کرملین

سیاست‌ دوگانه سیما در مواجهه با سلبریتی‌ها و محمود کریمی

شهیدِ مدافع حرمی که به جای حاج قاسم ترور شد

حاج قاسمی که من می‌شناسم

هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر شرکت سیاحتی علیصدر

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

چهل روز از رفتن «میرزامحمد» گذشت

کارت «رمضان» روی در سلول‌!

صوتی شنیده نشده از شهید باقری

نامه‌های عاشقانه عباس برای همسرش +عکس

ویژگی‌هایی جالب از شهدای ارتش

تصاویر/ فرماندهی که پیکرش «غسل» نداشت

حجاج، تست کرونا می‌دهند

هدیه شرکت چینی به آستان قدس رضوی

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

قوانین برای عوام است نه رجل سیاسی/ایشان امروز معاون فرماندار شدند.

اقدام جهادی پارلمان بخش خصوصی همدان برای نجات بیماران COVID-19/ اهدای عمده اقلام پزشکی وتجهیزات درمانی