آخرین مطالب

از وعده تأمین جهیزیه برای «پدر رسانه» تا بخت خفته! خانه وخانواده

  بزرگنمایی:

به گزارش خبرگزاری همدان، همایش روز خبرنگار با حضور جامعه خبری استان در حالی برگزار شد که خانواده شهید خبرنگار «محمود صارمی» به عنوان مهمان ویژه جشن روز خبرنگار در آن حضور داشتند.

مهرداد حمزه مدیرعامل خانه مطبوعات استان بعد از خیر مقدم عنوان کرد که با وجود جوانی‌‌اش به واسطه سال‌ها کار در خانه مطبوعات و رسانه احساس می‌کند پدر رسانه همدان است؛ بعد هم از خبرنگاران خواست به واسطه این نقش پدرانه از کمی‌ها و کاستی‌ها چشم بپوشند.

او نخستین تشکر ویژه را نثار همراهی استاندار کرد، دومین قدردانی این سخنران به آیت‌الله شعبانی به خاطر کلام شیوایش در مورد اهمیت خبرنگاری در برنامه‌های مختلف هفته خبرنگار اختصاص یافت و سومین تشکرش هم حواله همراهی برگزارکنندگان مراسم روز خبرنگار شد.

حمزه سخنان خود را با طرح این سئوال که «چگونه خبرنگاری باید باشد» آغاز کرد و از تلاش‌هایش برای سربلندی مطبوعات و اصحاب رسانه و علاقمندی‌اش به تک تک افراد فعال در این حوزه گفت، سپس از تعدادی از همکاران این حوزه نام برد و از اینکه سهوا نتوانسته نام همه را ببرد عذرخواهی کرد.

در ادامه کلیپی از صحبت‌های اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات شامل تبریک آنها به مناسبت روز خبرنگار و تعریفشان از خبرنگاری، برگزاری بیش از 30 جلسه هیات مدیره و اقدامات انجام شده به تفکیک حوزه فعالیت‌شان برای خبرنگاران پخش شد.

احمدرضا احسانی مدیرکل اداره کل فرهنگ و ارشاد همدان که برای اولین سال بود به عنوان متولی فرهنگ و هنر در همایش رسمی روز خبرنگار سخن می‌گفت از مظلومیت، خستگی‌ناپذیری، خلاقیت، فرهیختگی، ازخودگذشتگی و آگاهی‌بخشی قشر خبرنگار و نقش حمایت‌گری اداره کل فرهنگ و ارشاد از جامعه خبری سخن به میان آورد و خبرهای خوبی از پروژه‌های در حال انجام حوزه فرهنگ و هنر ارائه کرد.

کلیپ بعدی به دیدار اصحاب رسانه با نماینده ولی فقیه در استان، دیدار هیات مدیره خانه مطبوعات با استاندار، مراسم پیاده‌روی، مسابقات ورزشی هفته خبرنگار اختصاص یافت تا با یادآوری این موضوع که چقدر این کنار هم بودن‌ها زیباست، لبخند را به چهره‌های حضار بنشاند.

برنامه بعدی به ارائه یک مطلب طنز اختصاص داشت، عطا شعبانی‌راد با خواندن متن طنز خود با عنوان «به نام خدا موضوع انشا... خبرنگاری چگونه شغلی است» از گفته‌ها و ناگفته‌های خبرنگاری برای آنانی سخن گفت که در یک هفته عزیز می‌شوند، از بدعهدی مسوولان به قولهایش گفت و تاخیرهای یک تا دو ساعته برگزاری برنامه و تعطیلی کار و زندگی برای پوشش برنامه‌ها، انتشار گلایه‌‌های اصناف و تعجب از زنده بودن خود بدون حقوق و مزایا و پاداش!!

وی از خبرنگارانی گفت که با یک "ف" مسوولان تا فرحزاد می‌روند، بعد هم از خبرنگاران به عنوان فدائیان بلندگوهای خش‌دار، شیفتگان پیاده کردن لهجه‌های غریب، دیوانگان آمار طولانی یاد کرد.

سخنران بعدی برنامه مرضیه بختیاری بود نماینده بانوان خبرنگار که برنامه‌های رفاهی و تفریحی، نیم‌نگاهی به پست‌های مدیریتی، درخواست تشکیل انجمن صنفی خبرنگاران همدان به عنوان نظام صنفی قدرتمند، ارائه تعریف دقیق از خبرنگاری و رتبه بندی خبرنگاران را خواستار شد.

در جایی که بیشتر مباحث به دغدغه‌های خبرنگاری اختصاص داشت پخش کلیپی از عکس‌های گردآوری با عنوان «سیل بهار از نگاه عکاسان همدان» دیگر بار نگاه ما را بیش از پیش متوجه زحمات ارزشمند جامعه عکاسی توانمند استان همدان کرد.

سردار فارسی نیز که به نمایندگی از آقایان خبرنگار صحبت می‌کرد، به کنایه از حرفه‌ای شدن مسوولان در بیان نقش خبرنگاران در تنویر افکار عمومی گفت.

شناسنامه‌دار شدن خبرنگاران و پایش جامعه خبرنگاری، برخورداری از اهلیت مالی و توانمندی حرفه‌ای افراد دریافت‌کننده مجوز، اشراف به قانون مطبوعات، گله‌مندی از حضور افراد غیر خبرنگار در نشست‌های خبری بخشی از موارد مطرح شده توسط این خبرنگار بود.

وی خطاب به روابط عمومی‌ها به اندک بودن مبالغ حمایتی از رسانه‌ها و تاخیر در پرداخت نشدن مطالبات رسانه‌ها اشاره کرد و از کارآمد نبودن مسوولان روابط عمومی برخی ادارات استان انتقاد کرد.

بیان این همه دغدغه در آیین روز خبرنگار به پاسخی از سوی بالاترین مقام اجرایی استان نیاز داشت و در این راستا استاندار همچون سخنرانی مرسوم از اثرگذاری رسانه، جریان آزاد خبر و نقد سازنده و پیش‌برنده گفت و به الزام دستگاه‌ها به برگزاری نشست‌های خبری و تورهای رسانه‌ای و وظیفه‌مند کردن دستگاه‌ها برای بهره‌گیری از رسانه‌ها برای انعکاس شایسته اقدامات دستگاه‌های رسید؛ بعد هم گریزی به سفارش همیشگی خود مبنی بر پرهیز از انتخاب تیترهای منفی از سوی رسانه‌ها زد.

در ادامه مراسم استاندار با حضور در جایگاه خانواده شهیدصارمی که میهمان امروز خبرنگاران بودند با اهدای هدایایی از جمله تصویر ثبت شده از این شهید بزرگوار این حضور را مایه مباهات استان دانست.

قدردانی از محسن حاتمی بازنشسته رسانه، نرگس باستان حافظ کل قرآن کریم، علی سهرابی مقام دوم نشریات و رسانه‌ای مجازی روستا بخش دیگری این برنامه بود.

در ادامه از زوج‌های جوانی که از روز خبرنگار سال گذشته ازدواج کرده بودند و خبرنگاران مولف تجلیل شد؛ استاندار از اختصاص هدیه یک‌میلیون تومانی به زوج‌های جوان و از قول استاندار پیشین و خودش برای ازدواج مجری برنامه و مدیرعامل خانه مطبوعات خبر داد و گفت: من هم سر وعده آقای نیکبخت استاندار پیشین هستم که اگر آقای حمزه ازدواج کند علاوه بر هدیه ازدواج، جهیزیه او را نیز تأمین خواهم کرد.

این حرف باعث خنده حضار و تشویق آنها شد که مجری برنامه به مزاح گفت: آقای نیکبخت انگشت روی هر مجردی گذاشته، بخت او بسته شده است.

در ادامه رسانه‌های برتر از حوزه اخبار 40 سالگی انقلاب تجلیل شدند که پنج رسانه همدان پیام، هگمتانه، خبرگزاری فارس، خبرگزاری مهر و نشریه آوای ملایر مورد تقدیر قرار گرفتند.

بخش دیگر برنامه تجلیل از روابط عمومی‌های برتر بود که با نظرسنجی از اهالی رسانه انتخاب شده بودند،  نام مسوولان روابط عمومی شرکت سیاحتی علیصدر، ورزش و جوانان، شرکت توزیع برق، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره کل اقتصاد و دارایی در این تقدیر به چشم می‌خورد.

بازار عکس یادگاری هم در مراسم روز خبرنگار 98 داغ داغ بود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

«عید غدیر» تمرکز بر اختلافات نیست، بلکه عامل تحقق وحدت اسلامی است

10 نکته کاربردی که قبل از سفر باید بدانید

چرا نام «گریس 1» به «آدریان دریا» تغییر کرد؟

قوه قضاییه سراغ مفاسد افرادی رفت که کسی گمان برخورد با آنها را نمی‌کرد

ارزیابی مدارس در 9 شاخص کلیدی برای آمادگی در اول مهر

دولت 70 درصد مصوبات قانونی مجلس را اجرا نکرد

یادداشت:بنیاد غدیر در همدان چکار میکند؟

انتخاب اتاق بازرگانی همدان بعنوان اتاق برتر کشور در حوزه تشکل های اقتصادی

عیدی عمو قاسم به خانواده شهید +عکس

شکست تندروها قطعی است

مربیان صالحین در ارتقاء سطح علمی سرگروه‌ها مؤثر باشند

معلمان باید عمارگونه جریانات را کنترل کنند

لازمه اجرای طرح «اعتلای بسیج» و شهید «بهنام محمدی» جذب نیرو و مربی خوب است

از وعده تأمین جهیزیه برای «پدر رسانه» تا بخت خفته!

«کهن‌الگویی» در ازدواج تا «مثلث عشقی»

سقوط پهپاد جاسوسی آمریکا در شمال غرب بغداد

فالس نیوز|ماجرای تحریف سخنان رهبری در BBC

افتتاح کارگاه پوشاک و مصنوعات فلزی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهار

تبرئه فرمانده خائن ارتش عراق، پایمال کردن خون شهداست

هیأتی از نُجَباء هفته آینده وارد ایران می‌شود

از مداح حزب‌اللهی تا کارمند دولت آمریکا! / حمله دوباره به اقتدار پلیس!

برنامه اصلاح‌طلبان برای اشغال مراکز حساس نظام!

از فحاشی به "مدافعان حرم" تا ضرب و شتم طلبه آمر به معروف!

رخدادهای نجومی سال 98

دمنوش‌های مضر دوران بارداری

سومین جشنواره فرهنگی و هنری حبیب حرم برگزار می‌شود

مناقشه دو قوه بر سر اجرای یک قانون بر زمین مانده/دولت زیر بار گزارش عملکرد سالانه نمی‌رود

آیا کشورهای حاشیه خلیج فارس می توانند تنگه هرمز را دور بزنند

مسابقه کتاب‌خوانی «پوشش خبری» در همدان برگزار می‌شود

رژیم غذایی مناسب برای بیماران کبد چرب

صندوق بین‌المللی پول: تحریم ایران اقتصاد منطقه را ضعیف می‌کند

همایش جهانی «راه ابریشم» در همدان برگزار می‌شود

عدم شفافیت شرکت‌های دولتی، مهمترین مشکل توزیع بودجه

مشاور خاتمی: حرف‌های تاج‌زاده و حجاریان درباره تحریم انتخابات را جدی نگیرید

جزئیات پرونده 17 متهم جاسوسی/ صدور رای برخی از متهمان از سوی دادگاه انقلاب

معماهای «بوی باران» سرجایشان طرح می‌شوند/ آسیب‌شناسی استفاده از مواد روان‌گردان در یک سریال

چرا وزیر بهداشت تهدید به مرگ شد؟

وجود فردی با بدهی 30 هزار میلیارد تومانی در نظام بانکی/ یک زن و مرد شبانه 700 خودرو ثبت نام کردند

بررسی وضعیت بسته بندی گوشت در همدان از زبان کارشناسان

589/شهید ناصر اعظمی‌منش:معبودم! شهادت، انتهاى عشق به توست

غذاهایی که فرزندتان را خوشگل می‌کند

فرهنگ‌سازی در حوزه خودمراقبتی در دستور کار است

شهیداسلامیان محل نصب عکس شهادتش را مشخص کرده بود

ثبت سفارش غیرقانونی خودرو نداشته‌ایم/ خودروهای دارای قبض انبار ثبت سفارش شده است

سقوط 90 درصدی سرمایه‌گذاری چین در آمریکا/ جنگ اقتصادی جدی‌تر شده است

جزئیاتی از جلسه وزرای سابق نفت با زنگنه/ کشور را با درآمدهای کم‌تر از این هم اداره کردیم

رهبر انقلاب: موضوع فلسطین قطعاً به نفع مردم این کشور و دنیای اسلام تمام خواهد شد

دعا برای سلامتی جنین سوره های برای حفظ جنین

تعیین قیمت مرغ با «صمت» است نه جهاد کشاورزی/ کمبود نداریم

پیش‌بینی خرید 20 هزار تن گندم در تعاون روستایی همدان