آخرین مطالب

گزارش سفر هیات اقتصادی و کارشناسی استان همدان به بغداد تازه های اقتصادی

گزارش سفر هیات اقتصادی و کارشناسی استان همدان به بغداد

  بزرگنمایی:

بازدید از ظرفیت های پزشکی کربلا

در اولین  روز سفر این گروه پزشکی  ای هیئت اقتصادی بازدیدهایی از بیمارستان های کربلا جهت ارزیابی و مذاکره داشته و از ظرفیت های پزشکی این استان اطلاع حاصل کرده و در دیدار با مدیریت بیمارستان زین العابدین (ع) کربلا در خصوص روابط دو جانبه و گردشگری سلامت و تبادل پزشکان بحث و گفتگو کردند.

نشست با السودانی مدیر عامل شرکت نمایشگاه های بین المللی بغداد

در ادامه دبیر و عوامل اجرایی اتاق همدان به همراه مدیر عامل شرکت های نمایشگاه های بین المللی استان و مدیران اجرایی ضمن بازدید از سایت نمایشگاه های بین المللی بغداد وپاویون جمهوری اسلامی ایران در بغداد  ، نشستی با هاشم محمد حاتم السودانی مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی بغداد به منظور عقد قرارداد و بررسی زمینه های همکاری و تعامل بیشتر برای حضور توانمند استان در نمایشگاه بغداد برگزار نمودند

بازدید از پروژه های عمرانی

در ادامه این هیات تجاری- بازاریابی جهت آشنایی با  نمونه سرمایه گذاری  وصدور خدمات فنی ومهندسی و مدل نمایشگاهی  و الگوی بازاریابی از پروژه ساختمان سازی بسمایه کره جنوبی در بغداد و آپارتمان های جدیدالاحداث بازدید نمودند.

نشست با محمدسامی سامی رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی و اعضاء هیات رئیسه اتاق بازرگانی عراق

در ادامه برنامه های این هیات تجاری پیرو هماهنگی های قبلی و جهت اجرایی نمودن بندهای تفاهم نامه همکاری اتاق همدان با اتاق بغداد برای ایجاد دفتر نمایندگی، نشستی مشترک در محل فدراسیون اتحادیه اتاق های بازرگانی عراق با حضور محمد سامی رئیس اتحادیه اتاق های بازرگانی و اعضاء هیات رئیسه اتاق بازرگانی عراق و ناصر بهزاد رایزن بازرگانی ایران در عراق برگزار گردید.

تبادل پیش نویس همکاری های اتاق همدان با اتاق بغداد، ایجاد دفتر ثابت اتاق همدان در عراق و اجرای برنامه های توریسم سلامت ، شناسایی و معرفی  تجار جهت تامین مواد اولیه ،ارایه خدمات مشاوره تخصصی ،همکاری مشترک درجهت شناسایی وجذب سرمایه گذار از جمله  موضوعات این نشست مشترک بود.

در این نشست ایزدی دبیر اتاق همدان ضمن دعوت ازتجار وبازرگانان بغداد برای حضوردر همدان به معرفی پتانسیل های استان در زمینه اقتصادی و گردشگری و سایر حوزه ها پرداخت.

همچنین در خصوص برگزاری  زود هنگام جلسه معرفی  پتانسیل های اقتصادی  استان  و معرفی پروژه های سرمایه گذاری در نمایشگاه بین المللی بغداد بحث و تبادل نظر شد و مدیر عامل نمایشگاه های بین المللی همدان در خصوص ظرفیت های نمایشگاه همدان مباحثی را مطرح نمود.

محمد سامی رییس اتحادیه اتاق های بازرگانی ضمن استقبال گرم از این تیم اقتصادی برگسترش روابط دو استان، تاکید نمود و اذعان داشت " تمامی قراردادها و ارتباطات تجاری بین طرفهای عراقی و ایرانی از طریق دو اتاق صورت گیرد و اعضا ملزم به ارتباط ودریافت تاییده قبل از انعقاد قرارداد از اتاق باشند"  همچنین در حوزه گردشگری سلامت نیز دبیر اتاق عراق پیشنهاداتی را ارائه نمود و در خاتمه اعضای هیات تجاری حوزه های تخصصی خود را معرفی نمودند .

 

نشست با طباطبایی کاردار و جانشین سفیر ایران در عراق و بهزاد رایزن بازرگانی ایران در بغداد

در دومین روز این سفر اعضای تیم اقتصادی اتاق همدان در محل سفارت ابتدا نشستی با طباطبایی کاردار وجانشین سفیر ایران در بغداد و ناصر بهزاد  رایزن بازرگانی ایران در بغداد داشتند.

طاهره ایزدی دبیرکل اتاق همدان و اعضای هیات تجاری استان در دفتر بهزاد رایزن بازرگانی ایران درعراق به بیان دیدگاه های اعضای هیات و تشریح مواضع و رویه های همکاری های بازرگانی و صنعتی در عراق پرداختند.

در ادامه هیات تجاری بازاریابی استان همدان با سید موسی علیزاده طباطبایی کاردار و جانشین سفیر ایران در عراق نشست داشته و از راهکارهای ایشان در حوزه گسترش روابط و حضور توانمند در کشور عراق جهت توسعه اقتصادی و افزایش صادرات‌ بهرمند شدند.

دبیر اتاق همدان در این نشست خاطر نشان ساخت "نگاه سفارت ایران در بغداد یک نگاه اقتصادی است و همین امر بر حجم خوب روابط تجاری واقتصادی بین دو کشور به طور مثبتی منعکس شده است.

طباطبایی کاردار و جانشین سفارت ایران در بغداد نیز تاکید کرد"رویکرد سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی بازرگانی ایران در بغداد بر ارتقا مناسبات بازرگانی بین دو کشور متمرکز شده است،به گفته وی محور اصلی فعالیت های سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق حول مسائل اقتصادی می گردد.

نشست با عبد زایر رئیس مجلس اعمال وطنی عراق در بغداد

نشست سوم این هیات تجاری و بازاریابی  نشست مشترک با عبد زایر رئیس مجلس اعمال وطنی عراق در بغداد بود.

 در این نشست  استراتژی همکاری های دولت  عراق وایران  وظرفیت های سرمایه گذاری مشترک  در منطقه آزاد  دیاره  و آمادگی   برای معرفی سرمایه گذاران عراقی اعلام  و این مهم را به عنوان راه حل مناسب برای دو کشور با توجه به تحریم های ظالمانه دولت آمریکا دانست،  همچنین در این نشست  مذاکره جهت همکاری در حوزه سرمایه گذاری -تشریح همکاری های نمایشگاهی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ادامه  نشست جهت آشنایی طرف های عراقی با ظرفیت های استان فیلم پتانسیل های اقتصادی و گردشگری استان به سمع و نظر حضار رسید .نشست با  حنان الفتلاوی مشاور نخست وزیر عراق در امور زنان

پایان نشست های این تیم اقتصادی  نشست با  حنان الفتلاوی مشاور نخست وزیر عراق در امور زنان بود .  در این نشست وی به توسعه همکاری‌های بین زنان ایرانی و عراقی اشاره نمود و تاکید داشت "این مسئله باید در اولویت مناسبات دو کشور قرار گیرد."

وی ابراز امیدواری کرد زنان ایرانی همانطور که در حوزه های مختلف موفق بوده اند در زمینه فعالیت تجاری نیز موفق عمل خواهند نمود.

وی در ادامه از سفر زودهنگام خود به ایران به  دعوت «معصومه ابتکار» معاون ریاست جموری ایران در امور زنان و خانواده خبر داد.

الفتلاوی اولین زن عراقی است که حزب سیاسی در این کشور تاسیس کرده و هم اینک این حزب در پارلمان عراق دارای 3 کرسی است.

طاهره ایزدی دبیرکل اتاق بازرگانی همدان نیز در این دیدار خاطر نشان ساخت" یکی از راه های برون رفت از چرخه فقر زنان در حوزه توسعه ای استقلال مالی است که پیشنهاد می گردد از ظرفیت های استان همدان در ارائه طرح های اشتغال زایی زنان عراق استفاده شود، وی  از آمادگی  در گسترش همکاری ها در حوزه های توانمند سازی زنان در شاخه های مختلف خبر داد.

 ایزدی با اشاره به ظرفیت های استان همدان در حوزه توریسم، گردشگری سلامت و تجارت، خواستار همکاری های بیشتر استان همدان و کشور عراق شد.

در این دیدار فراهانی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی همدان و رییس کلینیک تخصصی افق نیز گزارشی از توانمندی های استان همدان در زمینه پزشکی و پذیرش دانشجویان عراقی در دانشگاه علوم پزشکی ابوعلی سینا همدان ارائه کرد و اظهار داشت"درحال حاضر 90 دانشجوی خارجی از 8 کشور مختلف در دانشگاه علوم پزشکی ابوعلی سینا مشغول تحصیل هستند.

در ادامه سمیعی مسئول کمیته سلامت کمیسیون گردشگری اتاق همدان نیز  گزارشی از فعالیت های صورت گرفته  وسفر قبلی خود در حوزه  بررسی راه کارهای  توسعه گرشگری سلامت   با بهره گیری از ظرفیت های استان همدان در عراق ارائه نمود.

خاطر نشان می سازد در این دیدار  فاطمه سماواتی  مدیر امور بین الملل اتاق همدان و خانم ها صدری و اشرف مدیران نمایشگاههای داخلی وخارجی  شرکت نمایشگاههای بین المللی  همدان این تیم اقتصادی بازرایابی را همراهی می کردند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

آخرین اخبار

اقدام کوته فکرانه یا همسویی اعتماد ملی با ضدانقلاب؟

امریکا با ابزارهای سعودی به‌دنبال تکرار داعش در عراق است

مهلت ثبت‌نام در مراسم ازدواج دانشجویی تمدید شد

این قانون جوانان را پیر کرد

شهید حسن جان‌جان: مبادا به شهدا و انقلاب ‌بی‌تفاوت باشید

آغاز به کار سامانه «همسان‌گزینی» در همدان/ انتخاب آگاهانه، ازدواج پایدار

کدام چهره‌های شاخص داوطلب نمایندگی مجلس خبرگان شدند؟

ثبت‌نام آزمون «قرآن و عترت» در همدان تمدید شد

پیوند سلول بنیادی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد/ خون بندناف، پس‌انداز والدین برای فرزندان ایران

سخنگوی دولت: هر کسی از مدعیان فعلی، رئیس‌جمهور می‌شد وضعیت خیلی بدتر می‌شد

از زمان اجرای سهمیه‌بندی بنزین مطلع بودم/ برنامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری ندارم

آیین تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان

همه چیز درباره آنفلوآنزا

آغاز ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس یازدهم

چه کسانی کنسولگری ایران در نجف را آتش زدند؟

افتتاح مرکز مدیریت مهارت آموزی ومشاوره شغلی

اعتراض، اغتشاش یا فتنه؟

بسیاری از کشورها اینترنت نوجوان و جوان دارند

بیانات مقام معظم رهبری آرامش را به کشور بازگرداند

«صدام» برای سرش جایزه تعیین کرده بود + عکس

درکجای سخنان امام جمعه محترم همدان از مسائل ومشکلات مردم از جمله گرانی بنزین و بحران اقتصادی وجود داره؟؟

همه چیز درباره ماجرای «ترویج چندهمسری»

مجریان انتخابات مجلس در سراسر کشور چه گرایش سیاسی دارند؟ + آمار

تفاهم نامه همکاری آموزشی با اداره کل تامین اجتماعی نیروهای مسلح

ارتباط‌گیری های مداوم گروه‌های معاند داخلی با گروهک‌های سلفی

سند سخنان رهبری درباره پشت پرده تحولات لبنان چیست؟

با پرونده FATF چه باید کرد؟

شهید علی‌اوسط بیک‌زاده: امام و شهدا را فراموش نکنید

دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود

تولید چادر مشکی خنک‌کننده و ضد آب با فناوری نانو

پاسخ دستگاه قضا به ادعای وزارت ارتباطات/اسناد تخلف 500شرکت را بدهید

چرا آمریکا نظامیان خود را از سوریه به عراق می برد؟

بحث و بررسی مشکلات اهالی ساکن منطقه اسلامشهر شهرداری همدان

تعجب می‌کنم که چرا جهانگیری خبر غیرموثقی را مطرح کرده/ نباید همه را به سکوت وا دارند

فعالیت برخی از پیمانکاران به نیروهای شهرداری واگذار می‌شود

آغاز دور جدید اعتراضات در عراق؛ نیروهای امنیتی برای حفظ جان معترضان مستقر شدند

اولین شهید مدافع حرم چطور تربیت شد؟

fatf و راهی که دولت باید طی کند

پیشنهاد گمرک برای ترخیص خودروهای وارداتی/ بخشی از مصوبات کاهش رسوب کالا اجرا نشد

قول وزیر برای شفافیت عملکرد اپراتورها عملی‌ می‌شود؟

نصر الله: بمانید و پاسخگوی فساد 30 ساله باشید

شهیدعلیرضا اختری: راه شهدا را ادامه دهید

اعزام 2 تیم معاونت بهداشتی همدان به مرز مهران

پشت پرده خروج نظامیان تروریست آمریکا از سوریه؛ آیا واشنگتن مجددا به داعش قدرت خواهد داد؟

ایران مصمم به برداشتن گام های بعدی کاهش تعهدات برجامی است

وزیر دفاع: طراحی و ساخت جت آموزشی پیشرفته «یا سین» نماد بارز شکست تحریم‌ها است

متین ستوده به دادسرای ارشاد تهران احضار شد

الحسین یجمعنا

اخبار ضد و نقیض از تسلط کردهای سوری بر «راس‌ العین»/ درگیری‌ها ادامه دارد

رهبر انقلاب از آیت‌الله مکارم شیرازی عیادت کردند