آخرین مطالب

آقای خامنه ای را تا چه حد می شناسید؟! دیده بان

آقای خامنه ای را تا چه حد می شناسید؟!

  بزرگنمایی:

 ویژگیهای شخصیتی آیت الله خامنه ای موضوع اکثر اندیشکده های آمریکایی است،آنها که در سالهای اول زعامت رهبر معظم انقلاب پیش بینی می کردند که انقلاب اسلامی به زودی از هم فرو پاشیده می شود امروز پس از 30 سال سخن از اقتدار ویژه امام خامنه ای به میان می آورند. کریم سجادپور عضو اندیشکده کارنگی آمریکا در این زمینه می نویسد:آیت الله خامنه‌ای، عنوان رهبر عالی ایران را دارد، اما این مرد 80 ساله بی‌سروصدا به قدرتمندترین مرد خاورمیانه تبدیل شده است. [آیت الله] خامنه‌ای طی 30 سال رهبری اش، همواره یک مشکل آزاردهنده برای رؤسای جمهور ایالات متحده بوده است. ترامپ هم نمی تواند در برابر او پیروز شود.

آیت الله خامنه‌ای، عنوان رهبر عالی ایران را دارد، اما این مرد 80 ساله بی‌سروصدا به قدرتمندترین مرد خاورمیانه تبدیل شده است.

آقای سجاد پور تا کنون بیش از صدها مقاله و کتاب علیه جمهوری اسلامی ایران و رهبری معظم انقلاب نوشته است؛او سال گذشته گفته بود که جمهوری اسلامی غرق بحران است.این اعتراف به قدرت انقلاب اسلامی که ناشی از رهبریهای حکیمانه امام خامنه ای است نیز در سایر منابع رسانه ای و اندیشکده ای بارها بیان شده است؛
1.احیای تمدن نوین اسلامی: اندیشکده واشنگتن در این زمینه می نویسد: آیت‌الله خامنه‌ای مصمم به اقتدار ایران است. این اندیشکده می نویسد: آیت‌الله خامنه‌ای در پیش‌نویس «طرح پیشرفت اسلامی - ایرانی» سندی که در آن اهداف نیم قرن آینده مطرح شده است بر پیوند عمیق‌تر ایدئولوژی و فناوری مدرن سرمایه‌گذاری کرده است. اجرای این سیاست‌ها کشور را تا سال 2065 به اوج جدیدی خواهد رساند. تاکید دوباره بر ایدئولوژی انقلابی این طرح بیانگر رسالت آیت‌الله خامنه‌ای نه‌تنها به عنوان رهبر ایران به عنوان یک ملت - کشور بلکه به عنوان «تمدن جدید» است. او همچنین از کل دولت خواست تا تشکیلات فرهنگی ایجاد کند که قادر به مقاومت دربرابر تهاجم فرهنگی غرب باشد که او از آن به عنوان استعمار نو یاد می‌کند. از نظر او، مسئولیت سربازانی که در جبهه جنگ نرم می‌جنگند، دوبرابر و شامل حفاظت از جامعه دربرابر ویروس‌های فرهنگی دشمن و تولید مضامین اصیل مذهبی برای تمایز هویت جامعه اسلامی است. ازنظر آیت‌الله خامنه‌ای، «تمدن اسلامی» با حضرت محمد(ص) آغاز شد و به واسطه دو تهاجم نظامی بزرگ، جنگ صلیبی و تهاجم مغول، مختل شد، تهاجماتی که جهان اسلام را دربرابر استعمار و غرب آسیب‌پذیر کرد. این جهان‌بینی به توضیح چرایی رد مکرر مدل غربی توسعه ازسوی جمهوری اسلامی کمک می‌کند.آیت‌الله خامنه‌ای از عنوان «تمدن اسلامی» به عنوان احیای واقعی تجربه حضرت محمد(ص) دفاع می‌کند.
2. «ری تکیه» (Takeyh) عضو ارشد اندیشکده آمریکایی شورای روابط خارجی در مقاله ای نوشت: رهبری نبوغ آمیز آیت الله خامنه ای، ایران را به قدرت برتر از خلیج فارس تا کرانه های مدیترانه تبدیل کرده است.وی نوشت: رهبر ایران یک متفکر استراتژیک طراز اول است که با صبوری و از طریق مذاکره، اهداف ایران را دنبال می کند. در پایان این مقاله آمده است: دستاوردهای امروز ایران مرهون نبوغ یک روحانی بی ادعا است. در منطقه ای که رژیم های بسیاری دچار بی ثباتی و فروپاشی شده اند، جمهوری اسلامی با اقتدار به پیش می رود. آیت الله خامنه ای در راس مهمترین دولت از خلیج فارس تا کرانه های مدیترانه است؛ او بارها در مذاکرات به قویترین موضع رسیده است. رهبری نبوغ آمیز آیت الله خامنه ای تبلور واقعی شعار الله اکبر است.»

«ری تکیه»: رهبری نبوغ آمیز آیت الله خامنه ای، ایران را به قدرت برتر از خلیج فارس تا کرانه های مدیترانه تبدیل کرده است. رهبر ایران یک متفکر استراتژیک طراز اول است که با صبوری و از طریق مذاکره، اهداف ایران را دنبال می کند.
آقای خامنه ای را تا چه حد می شناسید؟!
3.افزایش محبوبیت آقای خامنه ای : اندیشکده گیت استون (Gatestoneinstitute) در گزارشی نوشت :‌"محبوبیت آقای خامنه ای و سپاه ایران در حال افزایش است".گیت استون همچنین نوشت : «درپایان باید گفت فرد دیگری که در ایران از جذابیت زیاد و احترام بیشتری برخوردار است، ژنرال قاسم سلیمانی است.براساس گزارش این اندیشکده ، محبوبیت سردار سلیمانی در یک سال گذشته به شدت افزایش یافته است.
3. اندیشکده آلمانی «علوم و سیاست» 7 سال پیش نوشته بود: آیت‌الله خامنه‌ای در خروج از بحران، خوب عمل می‌کند. آیت‌الله خامنه‌ای بر این باور است که زمان بیشتر به نفع ایران است تا آمریکا. دستاوردها و پیشرفت‌های تکنولوژیک انقلاب برای ایشان ارزش فراوانی دارند.
4. سجادپور در بخشی از یادداشت منتشر شده در نشریه آتلانتیک نوشت: ناپلئون زمانی گوشزد کرده بود "وقتی دشمن تان اشتباهی کرد هرگز مانع کار او نشوید." هدف دولت "دونالد ترامپ" تشدید بحران موجود در ایران با هدف تسلیم این کشور یا ایجاد انفجار سیاسی است. هرچند گذار مطلوب سیاسی ایران، هدفی ارزشمند است اما، اجرای غیرعقلانی راهبرد ترامپ می تواند نتیجه ای معکوس به دنبال داشته باشد. سجادپور با اشاره به تلاش های پس از انقلاب 57 دولت های آمریکا برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی و یا تغییر این نظام، افزود: برخلاف نیت دولت "جرج بوش"، جنگ عراق که با هدف گسترش دمکراسی عراق به ایران و در راستای تلاش های آمریکا برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی بود، موجب گسترش تئوکراسی ایران در عراق شد. این نظریه پرداز ایرانی-آمریکایی می نویسد: البته، تلاش های "باراک اوباما" که برعکس اقدامات "جرج بوش" بود نیز راه به جایی نبرد و موجب تغییر رفتار ایرن در قبال آمریکا نشد.

ناپلئون زمانی گوشزد کرده بود "وقتی دشمن تان اشتباهی کرد هرگز مانع کار او نشوید." هدف دولت "دونالد ترامپ" تشدید بحران موجود در ایران با هدف تسلیم این کشور یا ایجاد انفجار سیاسی است.

5.نشریه آمریکایی فارین ‌پالیسی اخیرا مصاحبه ‌ای با یک افسر سابق سازمان سیا با عنوان «چگونه رهبر عالی ایران، ترامپ را پشت ‌سر گذاشت» منتشر کرده است. این فرد رائول مارک گرشت افسر سابق سازمان سیا است که سال هاست روی مسائل ایران متمرکز بوده و به گفته خود 30 سال است که درباره رهبر جمهوری اسلامی ایران مطالعه می کند. گرشت اینک کارشناس اندیشکده «بنیاد دفاع از دموکراسی ها» بوده و به تحلیل مسائل ایران مشغول است. وی افکار و نگاهی بشدت ضدایرانی دارد و یکی از حامیان خروج آمریکا از برجام بود.
اندیشکده مذکور یک اندیشکده صهیونیستی است که رد پای آن را در بسیاری از تصمیمات و اقدامات ضدایرانی سال های اخیر آمریکا بخصوص در موضوع تشدید تحریم ها می توان مشاهده کرد. وزارت امور خارجه کشورمان به تازگی این اندیشکده یا به عبارت درست تر بازوی اتاق جنگ اقتصادی و رسانه ای آمریکا را تحریم کرد.
گرشت مانند برخی دیگر از تحلیلگران آمریکایی انگشت اتهام را به سوی ایران دراز کرده و مدعی است تهران پشت این حملات است. البته او هم مانند بقیه سندی برای این ادعای خود ندارد و می گوید باید منتظر نظر کارشناسان نظامی بود.
فارین پالیسی تیتر جالب توجهی برای این مصاحبه که به گفته خودشان تلخیص شده انتخاب کرده است؛ «چگونه رهبر عالی ایران، ترامپ را پشت سرگذاشت». گرشت در چندین جای مصاحبه اعتراف می کند که مقام معظم رهبری، با کیاستی خاص با آمریکا روبرو شده و آنها را مقهور خود کرده است.

مارک گرشت افسر سابق سازمان سیا: فکر می کنم رهبر عالی ایران درپی کشاندن ترامپ به یک نبرد سیاسی است. بدون شک او یک قهرمان جدی است. من فکر می کنم او موفق ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این سو است. او کاملاً ماهر و فوق العاده باهوش است.

گرشت معتقد است این لحظه، حساس ترین لحظه برای آمریکا پس از حمله صدام به کویت است و نشان می دهد آیا آمریکا به امنیت خلیج فارس متعهد است یا نه. این افسر سابق سیا با دلسردی و اعتراض می گوید مواضع مقامات ارشد دولت ترامپ نشان می دهد آنها غقب نشینی کرده و نمی خواهند علیه ایران کاری کنند و وقتی کسی نخواهد کاری کند، دست به تحریم می زند!
گرشت حمله به ارامکو را ناشی از بی پاسخ گذاشتن ساقط کردن پهپاد پیشرفته آمریکا می داند و معتقد است اگر حمایت های آمریکا نباشد، عربستان سعودی هیچ شانسی در برابر ایران ندارد.
اما نقطه عطف این مصاحبه تحلیل گرشت از رویارویی حضرت آیت الله خامنه ای و ترامپ است. این افسر سابق سیا و تحلیلگر ضدایرانی امروز در تحلیل این رویارویی می گوید؛ فکر می کنم رهبر عالی ایران درپی کشاندن ترامپ به یک نبرد سیاسی است. بدون شک او یک قهرمان جدی است. من فکر می کنم او موفق ترین رهبر خاورمیانه از جنگ جهانی دوم به این سو است. او کاملاً ماهر و فوق العاده باهوش است.پس از این خبرنگار فارین پالیسی می پرسد؛ و او (در این نبرد) از ترامپ پیشی گرفته؟گرشت هم پاسخ می دهد: من می گویم در حال حاضر در جدول امتیازات، مطمئناً رهبر عالی ایران صدرنشین است.

فارین پالیسی تیتر جالب توجهی برای این مصاحبه که به گفته خودشان تلخیص شده انتخاب کرده است؛ «چگونه رهبر عالی ایران، ترامپ را پشت سرگذاشت». گرشت در چندین جای مصاحبه اعتراف می کند که مقام معظم رهبری، با کیاستی خاص با آمریکا روبرو شده و آنها را مقهور خود کرده است.
نکته پایانی

انقلاب اسلامی امروزه شاهد جهش‌های متعددی در عرصه‌های گوناگون است و تحریم‌های آمریکا نتوانسته است موجب عقب‌گرد یا تضعیف طرح‌های منطقه‌ای، سیاسی و بین‌المللی انقلاب اسلامی شود و این حقایق نشان می‌دهد، در گام دوم انقلاب سرعت پیشرفت‌ها تحت زعامت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) بیشتر می‌شود.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

هیپی‌های ساختارشکن در جنوب ایران؟!/ترویج سبک زندگی نابهنجار و بی‌بندوبارانه در میان بومیان منطقه!

حمایت از یک فیلم «ضدایرانی» به بهانه قتل خانوادگی!

عکس/ این روزهای فرزند شهید هسته‌ای

آگهی‌های جنسی در پوشش استخدام منشی!/ شیک پوش و شبانه روزی

سردار قاآنی روش شهید سلیمانی را در حمایت از فلسطین در پیش گرفته است/ در حملات 2008 سردار سلیمانی در اتاق عملیات مقاومت حضور داشت

وزیر ورزش: به شهید زمانی نیا افتخار می‌کنیم

حدیث ناب از پیامبر اعظم درباره امیرالمومنین

عوض شدن جای شهید و جلّاد در یک خیانت سیاسی!

خانواده شهید سلیمانی: تا نابودی کامل رژیم صهیونیستی در میدان مبارزه‌ایم

اولین جلسه شورای مهارت در استانداری

جدول/ خوراکی‌هایی که هنگام بیماری کرونا حالتان را بدتر می‌کند

نظر شهید جهان‌آرا درباره برادر منافقش چه بود؟

مقدمه چینی برای ایجاد بحران جنسی/استراتژی قورباغه و ماموریت شوالیه‌های چادری

مجازات همکاری با رژیم صهیونیستی تعیین شد

باد و باران به کمک فاتحان خرمشهر آمد!

برش‌هایی از زندگی مردی که به معنای واقعی «عبد صالح» بود

کوچ وکیل‌الدوله‌ها از خانه ملت به خانه دولت!

دیدار نمایندگان ستاد کل نیروهای مسلح با همرزم شهید چمران/اهدای لوح یاد بود خانواده شهید حیدری خراسانی

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

دستگیری سرکرده بزرگترین باند قاچاق دختران ایرانی +عکس

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

همایش توجیه برنامه‌های اجتماعی سپاه ناحیه همدان در سال 99

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

عکس / استقبال فرمانده حشدالشعبی با عکس حاج قاسم روی سینه از نخست وزیر عراق

روایت «آقا» از سرداری که مادرش فکر می‌کرد جاروکش است!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

«ژن خوب» باید نشان‌دهنده انسانیت و شرف باشد!

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

«تنهای تنها»؛ مثل یک دختر بهایی مسلمان‌شده و یک چریک فدایی بسیجی‌شده!

"خیانت" به مخاطب در قصر‌های زعفرانیه/ذائقه‌ای که خراب می‌شود!

ماجرای اقامه نماز حاج‌قاسم سلیمانی در کاخ کرملین

سیاست‌ دوگانه سیما در مواجهه با سلبریتی‌ها و محمود کریمی

شهیدِ مدافع حرمی که به جای حاج قاسم ترور شد

حاج قاسمی که من می‌شناسم

هم اندیشی مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با مدیر شرکت سیاحتی علیصدر

واکاوی انفجار در خیابان «ناصر خسرو»ی تهران

چهل روز از رفتن «میرزامحمد» گذشت

کارت «رمضان» روی در سلول‌!

صوتی شنیده نشده از شهید باقری

نامه‌های عاشقانه عباس برای همسرش +عکس

ویژگی‌هایی جالب از شهدای ارتش

تصاویر/ فرماندهی که پیکرش «غسل» نداشت

حجاج، تست کرونا می‌دهند

هدیه شرکت چینی به آستان قدس رضوی

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

کدام نامزد ریاست مجلس در نشست زاگرس نشینان ودولتیان شرکت کرده؟

قوانین برای عوام است نه رجل سیاسی/ایشان امروز معاون فرماندار شدند.

اقدام جهادی پارلمان بخش خصوصی همدان برای نجات بیماران COVID-19/ اهدای عمده اقلام پزشکی وتجهیزات درمانی

حذف خود به خودی ویروس کرونا حتمی است