آخرین مطالب

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری:

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد تحلیل

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد

  بزرگنمایی:

به گزارش همدان خبر، نشست مدیران مدارس حوزه علمیه شهرستان بهار و همدان با اصحاب رسانه با محوریت مطالبات و مسائل معیشتی مردم، نابسامانی‌های موجود در بخش اقتصادی کشور، دولت و اهانت دولتمردان فرانسه به نبی گرامی اسلام برگزار شد.  

حجت‌الاسلام علی اصغر زارعی با اشاره به تشکیل تشکلی با تلاش مدیران حوزه علمیه دو شهرستان همدان و بهار، اظهار کرد:‌ این تشکل با توجه به رسالت حوزه‌های علمیه و روحانیت و وظیفه سنگین در رابطه با رسیدگی به امور مختلف جامعه، ایجاد شده است.

وی هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی و راهنمایی برای حضور در عرصه‌های خدمات اجتماعی را از وظایف  روحانیت برشمرد و گفت: 6 مدیر حوزه علمیه شهرستان بهار و پنج مدیر حوزه علمیه همدان به لحاظ جغرافیایی و نزدیکی دو شهرستان بهار و همدان این تشکل را شکل دادند.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری بیان کرد: هدف این تشکل ارتقای کمی و کیفی طلاب در زمینه‌ اخلاقی، علمی، سیاسی و اجتماعی بوده و اعضای این تشکل برای عینیت بخشیدن به اهداف مورد نظر هر دو هفته یک بار به صورت مرتب جلساتی برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه این تشکل صنفی بوده و بیشتر ارتقای کمی و کیفی طلاب در زمینه‌های مختلف را عهده‌دار است، افزود: این جلسه با هدف اعلام موضع در رابطه با اتفاقات اخیر و انتقال نظرات اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه از طریق رسانه‌ها به سمع و نظر مردم است.

زارعی در ادامه با تقدیر از اقدامات کادر درمان، تصریح کرد: کادر درمان طی 9 ماه گذشته با به خطر انداختن جان خود و به صورت جهادی به مبارزه با این بیماری پرداخته‌ و مشغول دفاع از سلامت مردم هستند؛ یکی از مهمترین مسائل مهم در مقطع کنونی نقش و تاثیر معنویت، ارتباط با خداوند و توسل به اهل بیت(ع) است که مقام معظم رهبری و بزرگان مکرر به آن تاکید داشته‌اند.

وی با طرح این سوال که آیا وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی یا مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا طرحی با محوریت و تاثیرگذاری معنویت از حوزه علمیه مطالبه ‌کرده‌اند، ادامه داد: طبق نظر متخصصین از عوامل اصلی شیوع و عدم موفقیت در مقابله با کرونا مسائل روانی از جمله استرس است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم نقش معنویت و ایمان در کاهش استرس بی‌بدیل است و چیزی نمی‌تواند جایگزین آن باشد اما متاسفانه در عمل چیز خاصی در این زمینه ندیده‌ایم.

وی استفاده درست از نیروی انسانی آماده به کار را از عوامل موفقیت برشمرد و یادآور شد: در مقابله با بیماری کرونا نیز افراد زیادی اعلام آمادگی کرده‌اند تا کمک‌هایی به کادر درمان داشته باشند اما با گذتش حدود 9 ماه از این بیماری متاسفانه از ظرفیت عظیم نیروی انسانی داوطلب استفاده نشده است؛ هرجایی که برای قطع زنجیره انتقال بیماری، کمک نیاز باشد حوزه‌های علمیه آمادگی خود را اعلام کرده است.

زارعی با بیان اینکه در طول شیوع بیماری کرونا طلاب استان کمک‌های جهادی مختلفی کرده و به نوعی سعی به کمک‌رسانی داشته‌اند، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا حوزه علمیه شهرستان بهار به عنوان ستاد مقابله شهرستان انتخاب و اقداماتی در این راستا صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه متاسفانه برخی نهادها حس رقابت با ما دارند، گفت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در این راستا قدم برمی‌داریم و آماده هرگونه کمک‌رسانی هستیم.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری بیان کرد: متاسفانه مردم، امروز زیر بار شدیدترین فشارهای اقتصادی قرار دارند و صدای شکستن و خرد شدن استخوان‌های اقشار محروم و مستضعف جامعه به گوش می‌رسد و طلاب و روحانیون جزو محروم‌ترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند و پیشنهاد می‌کنم رسانه‌ها به عنوان قشر فرهنگی تحقیقی در مورد درآمد این قشر داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد جامعه از وضعیت معیشتی بد طلاب خبر ندارند، افزود: در جامعه به اشتباه نهادینه شده که چون حکومت انقلابی است و در راس آن ولی فقیه به عنوان یک روحانی قرار دارد، پس طلاب و روحانیون از مزایای این حکومت بهره‌مند هستند در حالی که اینگونه نیست.

زارعی با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند و اعتراضی به مسائل معیشتی خود نکرده‌اند، تصریح کرد: امروز به عنوان نمایندگان قریب به 700 نفر از طلاب، اساتید و کادر حوزه‌های علمیه بهار و همدان این مسائل را عرض می‌کنیم که به گوش مردم به عنوان رسانه برسانید.

وی با طرح این سئوال که تا چه زمانی باید مردم مشکلات را تحمل کنند و دم نزنند، ادامه داد: مردم هیچگاه از انقلاب خود خسته نشده‌ و در طول 40 سال گذشته حتی در بدترین شرایط ‌پای آرمان‌های انقلاب، نظام و امام راحل ایستاده‌اند؛ چرا باید حجب، حیا و خویشتن‌داری مردم در کمال وقاحت مورد سوء استفاده برخی از مسوولان قرار گیرد؟

مدیر مدرسه علمیه آیت الله  خاطرنشان کرد: مسئولان هفت سال کشور را با وعده مذاکره و رفع تحریم معطل نگه داشتند و اکنون دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد در حالی که مقام معظم رهبری مکرر فرموده‌اند که حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد.

وی با تأکید بر اینکه از دولت می‌خواهیم به راهکارهای ارائه شده توسط مقام معظم رهبری در رابطه با رفع مشکلات اقتصادی توجه کند، یادآور شد: دولت بیش از این موجبات نارضایتی مردم را فراهم نکند.

زارعی در ادامه با بیان اینکه در کل کشور حوزه‌ای که بالاتر از حد متعارف ساخته و از امکانات برخوردار باشد به عدد انگشتان دست نمی‌رسد، اظهار کرد: حوزه علمیه شهرستان بهار 12 سال پیش کلنگ‌زنی شده و ببینید اکنون در چه وضعیتی  قرار دارد؛ حوزه علمیه قرآنی نیز در یک ساختمان استیجاری آموزش و پرورش فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه برای پروژه‌های عمرانی حوزه در دولت قبل بودجه‌ای تعریف شد اما در عمل و تخصیص مقدار قابل توجهی نیست، گفت:‌ امسال به حوزه علمیه آیت‌الله بهاری قریب به 37 میلیون تومان اوراق بهادر به عنوان بودجه عمرانی اختصاص یافته است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری در ادامه با تأکید بر اینکه نمی‌گوییم تحریم در مشکلات اقتصادی و معیشتی اثر نداشته است، بیان کرد: به طور قطع راهکاری برای بی‌اثر یا حداقل کم اثر شدن تحریم وجود داشت و در صورت تکیه بر توان داخلی، اقتصاد مقاومتی و تولید داخل این امر محقق می‌شد.

حجت‌الاسلام علیرضا یوسفی مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت نیز با بیان اینکه حوزه‌های علمیه بعد از صحبت‌های مقام معظم رهبری در حوزه خدمات اجتماعی و عرصه‌های جهادی قدم‌های مهمی برداشته‌اند، افزود: از وقوع زلزله سرپل ذهاب تا وقوع سیل در استان‌های مختلف و اکنون نیز در شیوع بیماری کرونا اقداماتی انجام شده است.
و
ی با تأکید بر اینکه روحانیت همچون گذشته در خط مقدم قرار گرفته است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دین مردم را حفظ کنیم باید نسبت به معیشت مردم هم دغدغه داشته باشیم و امروز در مسئله آمریکا برای ما فرقی ندارد چه کسی بر سر کار بیاید و باید با اتکا به توان داخلی مشکلات را حل کنیم.

یوسفی با بیان اینکه حل مشکلات کشور یک جو همت می‌خواهد، ادامه داد: مردم ما مسئول را انتخاب می‌کنند که دلش به حال آنها بسوزد.

انتهای پیام/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

15 شهروند همدانی در حوادث آتش سوزی و امداد و نجات جان باختند

مردم ایران با روحیه بسیجی برای رفع مشکلات گام برمی‌دارند

پیمانکار مکلف به تکمیل کنار گذر غربی همدان تا جاده بیجار شده است

پایان کار سارق اماکن خصوصی با کشف 5 فقره سرقت در ملایر

سوانح رانندگی درون شهری همدان 40 درصد کاهش یافت

شناسایی و ساماندهی 60 کودک کار در همدان

پاسخ سوالات متداول محدودیت‌های کرونایی

تعطیلی دو هفته‌ای روزبازارها و شب‌بازار بوعلی همدان از اول آذرماه

کشف روغن خوراکی احتکار شده در ملایر

کشف 12 فقره سرقت منزل در همدان

عاشقانه‌های آرام در زندگی‌های ناآرام شهدا!

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

کشف 20 فقره سرقت و 482 تن نهاده دامی احتکاری در همدان

پیشگیری از سرقت با اتخاذ تدابیر وضعی اثرگذار امکان‌پذیر است

شهرداری تأخیر در اجرای سایت موزه را جبران کند

بازدید از اماکن گردشگری همدان مجازی شود

متقاضیان بیمه سلامت می‌توانند تا پایان سال دفترچه رایگان دریافت کنند

اجرای محدودیت‌های کلی از اول آذرماه

کشف بیش از 3 کیلوگرم مواد مخدر هروئین در همدان

پزشکان و پیراپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر همدان به ایلام اعزام می‌شوند

افزایش حقوق نیروهای قراردادی و شرکتی شهرداری باید تأمین شود

بودجه حاضر نمی‌تواند مملکت را اداره کند/بودجه امسال و سنوات گذشته فاقد شفافیت بوده است

مجمع عمومی سالانه خانه مطبوعات همدان 28 آبان ماه برگزار می‌شود

کنکور سراسری 1400 حذف نمی‌شود

آماده باش 550 نیروی خدمات شهری همدان برای مقابله با آب گرفتگی

گردشگری از محورهای توسعه همدان است

جشنواره "نماز در آینه فرهنگ و هنر" آذر ماه برگزار می‌شود

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد

شورای شهر نسبت به رعایت حقوق کسبه فعال در حوزه ضایعات حساس است

روند سنتی نظارت بر روز بازارها باید تغییر کند

صادرات مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

افزایش حجم ورودی پرونده به بانک‌ها دلیل کندی ارائه وام ودیعه مسکن

اجرای "طرح آمران" سلامت در همدان به پایان رسید

ابلاغ بخشنامه معاونت حقوقی تعزیرات برای برخورد با متخلفان

اجرای طرح آموزش رایگان نوآموزان پیش دبستانی در همدان

چه منظره تماشایی است! یکی می گوید این تقلبی‌ترین انتخابات در تاریخ ایالات متحده است

جدی‌تر شدن انتخابات ریاست جمهوری با تحرکات احزاب و گروه‌های سیاسی

5400 متقاضی دریافت وام ازدواج در صف انتظار بانک‌های همدان

4 داروی گیاهی موثر در درمان کرونا مجوز تولید گرفت

روزنامه اصلاح‌طلب، برجام بی‌حاصل را پربار و انتخابات بی‌تأثیر آمریکا را موثر می‌داند

پرواز موشک‌های ما پیکره دشمن را می‌لرزاند

احتمال به تعویق افتادن شمارش آراء ریاست جمهوری آمریکا

بیش از 22 هزار مجوز مشاغل خانگی برای بانوان همدانی صادر شده است