آخرین مطالب

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری:

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد تحلیل

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد

  بزرگنمایی:

به گزارش همدان خبر، نشست مدیران مدارس حوزه علمیه شهرستان بهار و همدان با اصحاب رسانه با محوریت مطالبات و مسائل معیشتی مردم، نابسامانی‌های موجود در بخش اقتصادی کشور، دولت و اهانت دولتمردان فرانسه به نبی گرامی اسلام برگزار شد.  

حجت‌الاسلام علی اصغر زارعی با اشاره به تشکیل تشکلی با تلاش مدیران حوزه علمیه دو شهرستان همدان و بهار، اظهار کرد:‌ این تشکل با توجه به رسالت حوزه‌های علمیه و روحانیت و وظیفه سنگین در رابطه با رسیدگی به امور مختلف جامعه، ایجاد شده است.

وی هدایت فکری و دینی، هدایت سیاسی و بصیرت‌افزایی و راهنمایی برای حضور در عرصه‌های خدمات اجتماعی را از وظایف  روحانیت برشمرد و گفت: 6 مدیر حوزه علمیه شهرستان بهار و پنج مدیر حوزه علمیه همدان به لحاظ جغرافیایی و نزدیکی دو شهرستان بهار و همدان این تشکل را شکل دادند.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری بیان کرد: هدف این تشکل ارتقای کمی و کیفی طلاب در زمینه‌ اخلاقی، علمی، سیاسی و اجتماعی بوده و اعضای این تشکل برای عینیت بخشیدن به اهداف مورد نظر هر دو هفته یک بار به صورت مرتب جلساتی برگزار می‌کنند.

وی با بیان اینکه این تشکل صنفی بوده و بیشتر ارتقای کمی و کیفی طلاب در زمینه‌های مختلف را عهده‌دار است، افزود: این جلسه با هدف اعلام موضع در رابطه با اتفاقات اخیر و انتقال نظرات اساتید و طلاب حوزه‌های علمیه از طریق رسانه‌ها به سمع و نظر مردم است.

زارعی در ادامه با تقدیر از اقدامات کادر درمان، تصریح کرد: کادر درمان طی 9 ماه گذشته با به خطر انداختن جان خود و به صورت جهادی به مبارزه با این بیماری پرداخته‌ و مشغول دفاع از سلامت مردم هستند؛ یکی از مهمترین مسائل مهم در مقطع کنونی نقش و تاثیر معنویت، ارتباط با خداوند و توسل به اهل بیت(ع) است که مقام معظم رهبری و بزرگان مکرر به آن تاکید داشته‌اند.

وی با طرح این سوال که آیا وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی یا مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا طرحی با محوریت و تاثیرگذاری معنویت از حوزه علمیه مطالبه ‌کرده‌اند، ادامه داد: طبق نظر متخصصین از عوامل اصلی شیوع و عدم موفقیت در مقابله با کرونا مسائل روانی از جمله استرس است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری خاطرنشان کرد: همه می‌دانیم نقش معنویت و ایمان در کاهش استرس بی‌بدیل است و چیزی نمی‌تواند جایگزین آن باشد اما متاسفانه در عمل چیز خاصی در این زمینه ندیده‌ایم.

وی استفاده درست از نیروی انسانی آماده به کار را از عوامل موفقیت برشمرد و یادآور شد: در مقابله با بیماری کرونا نیز افراد زیادی اعلام آمادگی کرده‌اند تا کمک‌هایی به کادر درمان داشته باشند اما با گذتش حدود 9 ماه از این بیماری متاسفانه از ظرفیت عظیم نیروی انسانی داوطلب استفاده نشده است؛ هرجایی که برای قطع زنجیره انتقال بیماری، کمک نیاز باشد حوزه‌های علمیه آمادگی خود را اعلام کرده است.

زارعی با بیان اینکه در طول شیوع بیماری کرونا طلاب استان کمک‌های جهادی مختلفی کرده و به نوعی سعی به کمک‌رسانی داشته‌اند، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا حوزه علمیه شهرستان بهار به عنوان ستاد مقابله شهرستان انتخاب و اقداماتی در این راستا صورت گرفت.

وی با تأکید بر اینکه متاسفانه برخی نهادها حس رقابت با ما دارند، گفت: با توجه به دستور مقام معظم رهبری در این راستا قدم برمی‌داریم و آماده هرگونه کمک‌رسانی هستیم.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری بیان کرد: متاسفانه مردم، امروز زیر بار شدیدترین فشارهای اقتصادی قرار دارند و صدای شکستن و خرد شدن استخوان‌های اقشار محروم و مستضعف جامعه به گوش می‌رسد و طلاب و روحانیون جزو محروم‌ترین اقشار جامعه محسوب می‌شوند و پیشنهاد می‌کنم رسانه‌ها به عنوان قشر فرهنگی تحقیقی در مورد درآمد این قشر داشته باشند.

وی با بیان اینکه بسیاری از افراد جامعه از وضعیت معیشتی بد طلاب خبر ندارند، افزود: در جامعه به اشتباه نهادینه شده که چون حکومت انقلابی است و در راس آن ولی فقیه به عنوان یک روحانی قرار دارد، پس طلاب و روحانیون از مزایای این حکومت بهره‌مند هستند در حالی که اینگونه نیست.

زارعی با تأکید بر اینکه طلاب و روحانیون با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته‌اند و اعتراضی به مسائل معیشتی خود نکرده‌اند، تصریح کرد: امروز به عنوان نمایندگان قریب به 700 نفر از طلاب، اساتید و کادر حوزه‌های علمیه بهار و همدان این مسائل را عرض می‌کنیم که به گوش مردم به عنوان رسانه برسانید.

وی با طرح این سئوال که تا چه زمانی باید مردم مشکلات را تحمل کنند و دم نزنند، ادامه داد: مردم هیچگاه از انقلاب خود خسته نشده‌ و در طول 40 سال گذشته حتی در بدترین شرایط ‌پای آرمان‌های انقلاب، نظام و امام راحل ایستاده‌اند؛ چرا باید حجب، حیا و خویشتن‌داری مردم در کمال وقاحت مورد سوء استفاده برخی از مسوولان قرار گیرد؟

مدیر مدرسه علمیه آیت الله  خاطرنشان کرد: مسئولان هفت سال کشور را با وعده مذاکره و رفع تحریم معطل نگه داشتند و اکنون دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد در حالی که مقام معظم رهبری مکرر فرموده‌اند که حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد.

وی با تأکید بر اینکه از دولت می‌خواهیم به راهکارهای ارائه شده توسط مقام معظم رهبری در رابطه با رفع مشکلات اقتصادی توجه کند، یادآور شد: دولت بیش از این موجبات نارضایتی مردم را فراهم نکند.

زارعی در ادامه با بیان اینکه در کل کشور حوزه‌ای که بالاتر از حد متعارف ساخته و از امکانات برخوردار باشد به عدد انگشتان دست نمی‌رسد، اظهار کرد: حوزه علمیه شهرستان بهار 12 سال پیش کلنگ‌زنی شده و ببینید اکنون در چه وضعیتی  قرار دارد؛ حوزه علمیه قرآنی نیز در یک ساختمان استیجاری آموزش و پرورش فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه برای پروژه‌های عمرانی حوزه در دولت قبل بودجه‌ای تعریف شد اما در عمل و تخصیص مقدار قابل توجهی نیست، گفت:‌ امسال به حوزه علمیه آیت‌الله بهاری قریب به 37 میلیون تومان اوراق بهادر به عنوان بودجه عمرانی اختصاص یافته است.

مدیر مدرسه علمیه آیت‌الله بهاری در ادامه با تأکید بر اینکه نمی‌گوییم تحریم در مشکلات اقتصادی و معیشتی اثر نداشته است، بیان کرد: به طور قطع راهکاری برای بی‌اثر یا حداقل کم اثر شدن تحریم وجود داشت و در صورت تکیه بر توان داخلی، اقتصاد مقاومتی و تولید داخل این امر محقق می‌شد.

حجت‌الاسلام علیرضا یوسفی مدیر حوزه علمیه سفیران هدایت نیز با بیان اینکه حوزه‌های علمیه بعد از صحبت‌های مقام معظم رهبری در حوزه خدمات اجتماعی و عرصه‌های جهادی قدم‌های مهمی برداشته‌اند، افزود: از وقوع زلزله سرپل ذهاب تا وقوع سیل در استان‌های مختلف و اکنون نیز در شیوع بیماری کرونا اقداماتی انجام شده است.
و
ی با تأکید بر اینکه روحانیت همچون گذشته در خط مقدم قرار گرفته است، تصریح کرد: اگر می‌خواهیم دین مردم را حفظ کنیم باید نسبت به معیشت مردم هم دغدغه داشته باشیم و امروز در مسئله آمریکا برای ما فرقی ندارد چه کسی بر سر کار بیاید و باید با اتکا به توان داخلی مشکلات را حل کنیم.

یوسفی با بیان اینکه حل مشکلات کشور یک جو همت می‌خواهد، ادامه داد: مردم ما مسئول را انتخاب می‌کنند که دلش به حال آنها بسوزد.

انتهای پیام/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

​توقف تدریجی چاپ دفترچه های بیمه سلامت و استقرار نسخ الکترونیک

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان خبرداد: انعقاد قرارداد با پزشکان تسهیل می گردد.

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان خبر داد: نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه های همدان بالاتر از میانگین کشوری

هزینه 41 میلیارد و 430 میلیون تومانی بیمه سلامت همدان برای بیماران مبتلا به کرونا

فیلم؛دیپلماسی غیرت

مشاوره‌های مطلوب در مراکز مشاوره خانواده می‌تواند از بروز آسیب اجتماعی طلاق پیشگیری کند

مشاوره باید در تمام مباحث خانواده از جمله دادخواست طلاق یک‌طرفه نهادینه شود

بیش از 20 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت دارند

طرح جوانی جمعیت در دست بررسی مجلس است

نصب حفاظ میانی و انتقال روشنایی از حاشیه به وسط جاده در گردنه اسدآباد

تاثیر فضای مجازی بر ارتکاب بزه به عنوان یک تهدید جدی سلامت روحی و روانی افراد جامعه را با خطر مواجه می‌سازد

انجام عملیات هرس درختان در پارک‌ها و معابر سطح شهر همدان

تولید محتوای پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها، راهکارهای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی

سرقت تابلو‌های برق، علت خاموشی در گردنه اسدآباد

علامه مصباح‌ها عمارهای عرصه اندیشه هستند

رسالت دستگاه قضایی افزایش سلامت و امنیت اجتماعی و احقاق حقوق عامه است

دلدادگی به دشمن نتیجه‌ای جز سرافکندگی در پیشگاه ملت ندارد/مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت است

آمارهای مدیران، علت کاهش بودجه سال آینده استان همدان

دستگیری قاتل اعضای خانواده 5 نفره تویسرکانی

پلمپ انبار احتکار روغن و مواد شوینده در نهاوند

کشف 16 دستگاه تلویزیون قاچاق در همدان

وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت نیست

کشف موتورسیکلت سرقتی در اسدآباد

دستگیری سارقان طی 24 ساعت گذشته در بهار

لیست هتل‌های متقاضی استقرار مبتلایان به کووید 19 ارائه شده است

مشکل اجرای مصوبات بانکی، حد اختیار مدیران بانک‌های استان است

تیرماه 1400 اتمام پروژه ایجاد بخش دیالیز و اورژانس بیمارستان فامنین ​

برخی‌ها نزدیک انتخابات به دنبال دوگانه سازی جنگ و سازش هستند

آغاز هفته با جابجایی مدیران و جایگاه‌ها در همدان

دولت مصمم به اجرای جهش تولید است

مخالف آوردن مدیر غیر بومی به استان همدان هستیم

تفکر انقلابی در عرصه علمی شهید فخری زاده‌ها را پرورش می‌دهد

برگزاری نخستین جشنواره «بانوی پر افتخار الوند»

«نی» ساز جان/بازگویی زوایای پنهان درون آدمی با «نی»

اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور ادامه دارد

15 آذر تا 20 دی ماه مهلت شرکت در "جشنواره شهروندان برگزیده"

اینکه چه کسی سهم آلایندگی شهرها را گرفته مشخص خواهیم کرد

110 بسته در پنجمین مرحله رزمایش همدلی بین خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود

آماده‌باش کامل شهرداری به منظور اجرای عملیات برفروبی در همدان

هدف اقدامات اخیر، بی‌خاصیت و بدنام کردن نهاد شوراهاست

شورای نگهبان از تضعیف جایگاه قانونی شورای شهرها و شهرداری‌ها جلوگیری کند

حمایت قانونی از اطفال و نوجوانان بزه دیده از تکالیف سازمان‌های مربوطه است

توانمندسازی دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان ضروری است

پژوهش زیربنای اصلی پیشرفت جوامع است

فراخوان اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مشاهیر و مفاخر شهر همدان

کمک 200 میلیون تومانی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در همدان

یکی از شوارع اصلی شهر همدان به نام «شهید فخری‌زاده» نامگذاری شود

تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان کشت موسیر در روستای حبشی پرداخت می‌شود

سارقان احشام در کبودراهنگ شناسایی و دستگیری شدند

دستگیری 115 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در همدان