آخرین مطالب

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان:

متقاضیان بیمه سلامت می‌توانند تا پایان سال دفترچه رایگان دریافت کنند فرهنگی اجتماعی

متقاضیان بیمه سلامت می‌توانند تا پایان سال دفترچه رایگان دریافت کنند

  بزرگنمایی:

به گزارش همدان خبر، سعید فرجی در شورای اطلا‌ع‌رسانی بیمه سلامت استان همدان اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص کشور و درگیری با کرونا باید تدابیر خاصی اتخاذ و اعلام می‌شد که در این راستا سازمان بیمه سلامت از ابتدا اقدامات متناسبی در راستای مقابله با ویروس منحوس در نظر گرفت و آن سامانه 1666 بود.

 

وی با بیان اینکه این سامانه از اسفندماه سال گذشته تا تیرماه امسال پاسخگوی سوالات مردم در خصوص بیماری کرونا بود گفت: در راستای کنترل ویروس تا تیرماه امسال نیازی به تمدید دفترچه‌ بیمه سلامت با مراجعه به دفاتر پیشخوان از سوی بیمه‌شدگان نبود.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان گفت: با توجه به اینکه با پیک سوم این بیماری مواجه هستیم  و متاسفانه آمار مبتلایان افزایش یافته و از طرفی دیگر میزان فوتی‌ها بالاست به همین دلیل ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوبه‌ای را با پیگیری‌ همکاران ما در نظر گرفته‌اند که تا جایی امکان دارد از مراجعه به دفاتر پیشخوان برای گرفتن دفترچه جلوگیری شود.

 

وی تاکید کرد: البته سازمان بیمه سلامت قبلا طرح نسخه‌نویسی الکترونیک را آغاز کرده بود تا ارائه خدمات بیمه سلامت بدون نیاز به دفترچه باشد که اگر از طرف مراکز و مردم با جدیت پیگیری می‌شد به نظر می‌رسید مراجعه برای دریافت دفترچه در دفاتر پیشخوان هم نبود.

 

فرجی با بیان اینکه خدمات الکترونیکی بدون نیاز به دفترچه در همه جای کشور ارائه می‌شود افزود: بیمه‌شدگان بیمه سلامت اگر در هرجای کشور به مراکز درمانی طرف قرارداد مراجعه کنند و  با ارائه کد ملی « شماره بیمه‌شده» می‌توانند خدمات الکترونیکی دریافت کنند.

 

بیمه‌شدگان از مراکز درمانی خدمات الکترونیکی مطالبه کنند

 

وی با اشاره به اینکه تعدادی از مراکز طرف قرارداد، سیستم الکترونیکی را فراهم نکرده‌اند اما اگر بیمه شده مطالبه کند قطعا همکاران طرف قرارداد سریع‌تر به این سمت می‌روند تا شرایطی فراهم شود خدمات بدون دفترچه و به صورت الکترونیکی ارائه شود خاطرنشان کرد: طرح نسخ الکترونیک فواید بسیاری دارد که یکی از آنها عدم انتقال بیماری‌های ویروسی و از جمله کووید 19 است.

 

مدیرکل بیمه سلامت همدان نسبت به مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ارائه دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع عنوان کرد: تا پایان سال جاری، متقاضیان پوشش بیمه رایگان اعم از صدور اولیه یا تمدید در صورت سکونت در شهر می‌توانند بدون ثبت درخواست ارزیابی وسع از پوشش بیمه پایه سلامت رایگان با اعتبار 6 ماهه برخوردار شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است این گروه از بیمه‌شدگان مطابق ضوابط جاری صرفا امکان استفاده از خدمات بخش دولتی را خواهند داشت و برای این افراد دفترچه بیمه 12 برگی صادر و تحویل خواهد شد.

 

فرجی با بیان اینکه خانوارهای متقاضی پوشش بیمه سلامت ایرانیان به منظور استفاده از خدمات موسسات خصوصی همچنان می‌توانند بر اساس خوداظهاری و پرداخت حق بیمه کامل یا با درخواست ارزیابی وسع و نتیجه آن و با پرداخت 50 یا 100 درصد حق بیمه و رعایت ضوابط مربوط به دوره انتظار، پوشش بیمه ایرانیان دریافت کنند گفت: برای این گروه پس از اعلام نتیجه ارزیابی وسع، امکان اعتراض به نتیجه اعلامی وجود نخواهد داشت.

 

وی تصریح کرد: بیمه‌شدگانی که در حال حاضر از پوشش بیمه سلامت همگانی رایگان برخوردار هستند نیز در صورت تمایل می‌توانند پس از ابطال دفترچه بیمه سلامت، از پوشش بیمه ایرانیان برخوردار شوند.

 

افراد اینترنتی بیمه شوند

 

مدیرکل بیمه سلامت همدان با بیان اینکه ساکنان روستاها، شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت و عشایر می‌توانند بدون ارزیابی وسع پوشش بیمه روستاییان رایگان با اعتبار 6 ماهه دریافت یا پوشش فعلی خود را در صورت اتمام اعتبار تمدید کنند افزود: امکان انصراف و استرداد وجه برای بیمه شدگانی که با پرداخت حق بیمه در دوره انتظار 10 روزه قرار دارند وجود ندارد و برای این افراد در صورت بستری در بیمارستان، صدور معرفی‌نامه بستری امکان‌پذیر است.

 

وی از متقاضیان پوشش بیمه سلامت خواست در راستای پیشگیری از ازدحام در دفاتر پیشخوان، از طریق سایت سازمان بیمه سلامت ایران به آدرس  https://www.ihio.gov.ir/ مراجعه و درخواست خود را در سامانه ثبت و پس از انتخاب به پیشخوان مورد نظر مراجعه و دفترچه بیمه خانوار خویش را دریافت کنند.

 

فرجی با اشاره به اینکه تاکید همیشگی ما رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و شستن مرتب دستها با آب و صابون است، خواستار توجه به این موضوع در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا شد.

 

وی اجرای طرح نسخ الکترونیک را مهم دانست و خواست مردم آن را از پزشکان و داروخانه‌ها و… مطالبه کنند چون از مزایای آن برخوردار خواهند شد و دیگر دغدغه ارائه دفترچه و دریافت خدمات در هیچ جای کشور را نخواهند داشت.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه از همکاران پزشک در مراکز درمانی درخواست داریم هرچه زودتر تسهیلات و امکانات خود را کامل کنند تا سریع‌تر خدمات الکترونیکی را به بیمه‌شده ارائه دهند افزود: تلاش ما پرداخت حق الزحمه همکاران پزشک به بهترین وجه است و اینکه حقی پایمال نشود.

 

وی با اشاره به اینکه اگر ایرادی در ثبت خدمات همکاران پزشک باشد قطعا بنده و همکاران تلاش خواهیم کرد تا رفع شود گفت: حق الزحمه پزشکانی که تا پایان مهرماه نسخه الکترونیکی نوشتند که قابلیت نسخه‌پیچی الکترونیک داشته را تا هفتم ماه آبان پرداخت کرده‌ایم و این وعده را می‌دهیم حق الزحمه پزشکان و حتی داروخانه و آزمایشگاهی که تا پایان آبان ماه نسخ به صورت الکترونیک بپیچند را تا 10 آذرماه پرداخت کنیم.

 

فرجی با بیان اینکه انتظار داریم این خدمات به صورت جامع‌تری به سمت الکترونیکی پیش رود بیان کرد: اقداماتی هم انجام شده تا خدمات روستایی به سمت الکترونیکی پیش رود و اینها در واقع پایه‌های اولیه پرونده الکترونیک سلامت هستند که باید اتفاق بیافتد.

 

وی اضافه کرد: اگر به طور جامع پرونده  الکترونیک استمرار یابد مزایای بسیاری برای کشور خواهد داشت که ضمن مدیریت منابع و هزینه‌ها، سرویس‌دهی و خدمت‌رسانی به مردم بسیار تسهیل می‌یابد.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان تصریح کرد: این طرح از موارد تکراری و غیرضروری و نیز سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری خواهد کرد که امیدواریم با مشارکت مراکز طرف قرارداد و با حمایت و پشتیبانی دانشگاه علوم پزشکی و همکاران ما در نظام پزشکی محقق و خدمات بهتری برای مردم فراهم شود.

 

وی به آمار بیمه‌شدگان بیمه سلامت در استان اشاره کرد و افزود: با توجه به قانون رفع هم پوشانی و آزمون وسعی که برگزار شد تقریبا اوایل آبان ماه جمعیت زیر پوشش صندوق کارکنان دولت به 124 هزار نفر رسید.

 

فرجی با اشاره به اینکه در صندوق سایر اقشار بیمه سلامت 54 هزار و 600 نفر عضویت دارند بیان کرد: در صندوق روستائی قریب به 520 هزار نفر، صندوق ایرانیان 10 هزار نفر و بیمه سلامت همگانی قریب به 120 هزار نفر عضو هستند

 

صدور  بیش از 320 هزار دفترچه بیمه سلامت

 

وی از 850 هزار نفر بیمه‌شده سازمان بیمه سلامت در استان خبر داد و گفت: سال گذشته بیش از 320 هزار دفترچه بیمه سلامت صادر و در اختیار بیمه‌شدگان قرار گرفته است.

 

مدیرکل بیمه سلامت استان همدان با بیان اینکه سال گذشته برای بیمه‌شدگان کارکنان دولت  86 هزار و 800 مورد دفترچه صادر شده است افزود: در این مدت برای صندوق سایر اقشار بیش از 73 هزار دفترچه چاپ شد.

 

وی با اشاره به اینکه  سال گذشته در صندوق روستایی بیش از 277 هزار، صندوق ایرانیان 12 هزار و 500 و بیمه سلامت ایرانیان 170 هزار دفترچه صادر شد عنوان کرد: در هفت ماهه امسال 364 هزار دفترچه چاپ و در اختیار بیمه‌شدگان قرار گرفته است

 

738 مرکز درمانی طرف قرارداد با بیمه سلامت همدان

 

فرجی با اشاره به اینکه اداره کل بیمه سلامت 2 هزار و133 بیمار خاص زیر پوشش داد گفت: 738 مرکز از بیمارستان‌های فوق تخصصی گرفته تا مطب پزشکان و درمانگاه‌ها و مراکز جراحی محدود و مراکز بهداشت و… طرف قرارداد با بیمه سلامت هستند.

 

وی تاکید کرد: در 9 درمانگاه تخصصی نیز بیش از 220 متخصص، فوق‌تخصص و دندان‌پزشک به طور غیرمستقیم به بیمه‌شده‌های ما خدمات ارائه می‌دهند که ما با آن مراکز قرارداد داریم.

 

(فارس)

 انتهای پیام/


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

کمک 200 میلیون تومانی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در همدان

یکی از شوارع اصلی شهر همدان به نام «شهید فخری‌زاده» نامگذاری شود

تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان کشت موسیر در روستای حبشی پرداخت می‌شود

سارقان احشام در کبودراهنگ شناسایی و دستگیری شدند

دستگیری 115 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در همدان

اسلحه ترور شهید فخری‌زاده ساخت اسرائیل است

صفر صادقی راد رسما سکان مدیریت راهداری استان را به دست گرفت

علت گرانی و نابسمانی بازار مسکن سوداگران هستند

ارائه توضیحات ترور دانشمند هسته‌ای در صحن غیر علنی مجلس با حضور وزیر اطلاعات

غربالگری محله محور در طرح "شهید حاج قاسم سلیمانی" با حضور بسیج

پیشگیری از قاچاق آرد با تشدید بازرسی‌ نانوائی‌ها در استان همدان

کشف کالای میلیاردی احتکار شده در همدان

7 تا 10 هزار قبر برای سال آینده در همدان آماده می‌شود

متولدین نیمه اول آذرماه می‌توانند تاریخ صدور شناسنامه رند داشته باشند

15 شهروند همدانی در حوادث آتش سوزی و امداد و نجات جان باختند

مردم ایران با روحیه بسیجی برای رفع مشکلات گام برمی‌دارند

پیمانکار مکلف به تکمیل کنار گذر غربی همدان تا جاده بیجار شده است

پایان کار سارق اماکن خصوصی با کشف 5 فقره سرقت در ملایر

سوانح رانندگی درون شهری همدان 40 درصد کاهش یافت

شناسایی و ساماندهی 60 کودک کار در همدان

پاسخ سوالات متداول محدودیت‌های کرونایی

تعطیلی دو هفته‌ای روزبازارها و شب‌بازار بوعلی همدان از اول آذرماه

کشف روغن خوراکی احتکار شده در ملایر

کشف 12 فقره سرقت منزل در همدان

عاشقانه‌های آرام در زندگی‌های ناآرام شهدا!

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

درآمد مصوب شهرداری همدان 88 درصد محقق شده است

کشف 20 فقره سرقت و 482 تن نهاده دامی احتکاری در همدان

پیشگیری از سرقت با اتخاذ تدابیر وضعی اثرگذار امکان‌پذیر است

شهرداری تأخیر در اجرای سایت موزه را جبران کند

بازدید از اماکن گردشگری همدان مجازی شود

متقاضیان بیمه سلامت می‌توانند تا پایان سال دفترچه رایگان دریافت کنند

اجرای محدودیت‌های کلی از اول آذرماه

کشف بیش از 3 کیلوگرم مواد مخدر هروئین در همدان

پزشکان و پیراپزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر همدان به ایلام اعزام می‌شوند

افزایش حقوق نیروهای قراردادی و شرکتی شهرداری باید تأمین شود

بودجه حاضر نمی‌تواند مملکت را اداره کند/بودجه امسال و سنوات گذشته فاقد شفافیت بوده است

مجمع عمومی سالانه خانه مطبوعات همدان 28 آبان ماه برگزار می‌شود

کنکور سراسری 1400 حذف نمی‌شود

آماده باش 550 نیروی خدمات شهری همدان برای مقابله با آب گرفتگی

گردشگری از محورهای توسعه همدان است

جشنواره "نماز در آینه فرهنگ و هنر" آذر ماه برگزار می‌شود

دوباره پیام مذاکره به گوش می‌رسد/حل مشکلات اقتصادی ریشه در داخل کشور دارد

شورای شهر نسبت به رعایت حقوق کسبه فعال در حوزه ضایعات حساس است