آخرین مطالب

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی:

وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت نیست اقتصادی

وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت نیست

  بزرگنمایی:

علیرضا شهبازی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما با بیان اینکه بیشتر معادن نهاوند، معادن دولومیت است، اظهار کرد: مرغوب‌ترین دولومیت کشور در نهاوند وجود دارد و برخی معدن‌داران موفق به بهره‌برداری از این معادن در شهرستان شده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه بهره‌برداری از این معادن انجام می‌شود اما در حد فرآوری نیست، گفت: اکنون بهره‌برداری به صورت خام از این معادن صورت می‌گیرد و اعتقاد ما بر این است که مراحل فرآوری نیز باید انجام شود.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مجموعه‌ها، اشخاص و سازمان‌هایی همچون شستا به منظور بهره‌برداری از معادن نهاوند ورود کرده و مشغول هستند.

وی افزود: امیدوار هستیم در آینده با کمک‌ها، پشتیبانی‌ها و حمایت‌ها به ویژه کمک دولت بتوانیم مراحل فرآوری را در معادن نهاوند داشته باشیم.

شهبازی با تأکید بر اینکه اکنون وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت و خواست مردم و مسئولان شهرستان نیست، تصریح کرد: اکنون تلاش‌هایی به منظور رسیدن به وضعیت مطلوب شده است و امیدواریم با شتاب بیشتر و با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و مسئولان کشور مبنی بر عدم خام فروشی، این مهم در خصوص معادن نهاوند نیز محقق شود.

وی به ورود شستا به این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: شستا یا بخش خصوصی پای کار آمده و در بسیاری از زمینه‌ها موفق هستند و امید است با همت و پیگیری مسئولان استان و شهرستان و کمک مسئولان کشوری بتوانیم به این هدف و خواست مردم و مقام معظم رهبری برسیم.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امید است مراحل فرآوری معدن دولومیت در نهاوند به جایگاه اصلی خود برسد و به جد به دنبال این هستیم که این مهم در طول عمر مجلس یازدهم رقم بخورد.

وی با تأکید بر اینکه مردم شهرستان باید بیش از این در بهره‌برداری از معادن کمک کنند، یادآور شد: البته در همه جای کشور این مشکل وجود دارد و تعدادی افراد تنگ نظر که در جریان مسائل نیستند مانع پیشرفت و تغییر هستند؛ باید مسئولان و رسانه‌ها در این زمنیه‌ها بیشتر کار کنند که مردم راغب شده و خود برای تحقق این امور بشتابند و مانع ایجاد نکنند.

شهبازی با بیان اینکه در یکی از روستاهای نهاوند شورا و اکثریت مردم پای کار هستند که فرآوری مواد استخراج شده از معادن انجام شود، اظهار کرد: اما متأسفانه عده‌ای به دلایلی از جمله عدم آگاهی و یا برای منافع خود اجازه نمی‌دهند کار راحت‌تر انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه باید مسئولان در این خصوص وقت بگذارند و از نیروی انتظامی و قضایی استفاده شده و مانع جلوگیری این افراد از توسعه و پیشرفت در شهرستان شوند، گفت: اکثر استان‌های معدنی که رشد و توسعه یافته‌اند به دلیل همدلی و همراهی مردم، مدیران و مسئولان آن استان‌ها بوده است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: شاهد هستیم برخی از واحدهای معدنی و تولیدی در برخی شهرهای استان‌های مرکزی کشور در هر واحد 8 تا 10 هزار کارگر، مهندس و تکنسین مشغول به کار شده‌اند.

وی با بیان اینکه امیدواریم در استان همدان و به ویژه شهرستان نهاوند و روستاها و مناطقی که معادن در آنها قرار دارد، مردم بیشتر همراهی کنند، افزود: امید است با همراهی و مساعدت مردم شاهد استفاده بهینه از این نعمت خدادادی و معادنی که باعث توسعه، رشد، پیشرفت و افزایش درآمد منطقه، مردم و کشور خواهد شد، باشیم.

شهبازی به مواردی از ایجاد مانع در خصوص بهره‌برداری از معادن توسط برخی افراد اشاره کرد و تصریح کرد: موردی در منطقه داریم که سه سال است سرمایه‌گذار آمده اما عده‌ای مانع ایجاد کرده‌اند و به جد به دنبال رفع ان موانع و بهره‌برداری از معدن هستیم.

وی با تأکید بر اینکه با شناسایی معادن و آغاز بهره‌برداری از این معادن از اهالی روستا استفاده شد، ادامه داد: برنامه سرمایه‌گذاران نیز این است که از نیروی جوان و تحصیل کرده‌ این مناطق برای بهره‌برداری از معادن استفاده کنند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاع‌رسانی دقیق در خصوص حضور سرمایه‌گذاران و چگونگی بهره‌برداری از معادن این مناطق نیز به منظور آگاه‌سازی اهالی در حال انجام است؛ اکثر اهالی منطقه توجیه بوده و موافق این اقدامات هستند اما عده محدودی به دلایل مختلف با این مهم مخالفت دارند که امید است این مشکل نیز رفع شود.

وی با تأکید بر اینکه با توجیه اینگونه افراد سعی بر همراهی آنها در توسعه و پیشرفت استان داریم، یادآور شد: احیاناً اگر اینگونه افراد با اهداف و اغراضی به دنبال ایجاد مشکل هستند نیز باید برخورد شود که هرچه زودتر شاهد تحول اساسی در زمینه‌های پیشرفت، توسعه و رشد منطقه نهاوند و استان همدان باشیم.

شهبازی در خصوص بهره‌برداری از معدن طلای نهاوند نیز اظهار کرد: شناسایی معدن صورت گرفته و هنوز به مرحله بهره‌برداری نرسیده است و امیدواریم سرمایه‌گذاران با ایجاد بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در این خصوص ورود کند؛ به جد به دنبال جذب سرمایه‌گذار هستیم تا همچون سایر معادن طلا در مناطق مختلف کشور شاهد بهره‌برداری از این معدن نیز باشیم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولان شهرستان در جذب سرمایه‌گذار در بخش‌های مختلف موفق بوده‌اند، گفت: به عنوان فردی که 40 سال در کار اجرایی حضور داشتم، توقع و انتظار از مدیران استان و شهرستان بیش از این است و باید بیشتر در تلاش و تلاطم به این منظور باشند.

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امید است با توجه به هماهنگی و همدلی مسئولان در استان و شهرستان شاهد تلاش بیشتر در جذب سرمایه‌گذار برای ورود به بخش معدن باشیم.

وی با بیان اینکه باید حرکت جهادی و مورد توصیه مقام معظم رهبری را در پیش بگیریم، افزود: باری به هر جهت و با روال روزمرگی نمی‌شود کارهای اساسی و جهادی انجام داد.

شهبازی با تأکید بر اینکه با حرکت جهادی می‌شود تحول ایجاد کرد و اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب اجرا و پیاده شود، تصریح کرد: از مدیران استان و شهرستان درخواست دارم با تلاش بیشتر، اختصاص وقت بیشتر و احساس مسئولیت بیشتر در این خصوص ورود کنند.

وی ادامه داد: بهتر از اینکه اکنون کار می‌کنیم و در حال اداره مملکت هستیم می‌شود کشور را اداره کرد و باید در این راستا به توصیه‌های مقام معظم رهبری و شعارهای سال توجه شود.

انتهای پیام/

 

   

 


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

lastnews

مدیر کل بیمه سلامت استان همدان خبر داد: نسخه پیچی الکترونیک در داروخانه های همدان بالاتر از میانگین کشوری

هزینه 41 میلیارد و 430 میلیون تومانی بیمه سلامت همدان برای بیماران مبتلا به کرونا

فیلم؛دیپلماسی غیرت

مشاوره‌های مطلوب در مراکز مشاوره خانواده می‌تواند از بروز آسیب اجتماعی طلاق پیشگیری کند

مشاوره باید در تمام مباحث خانواده از جمله دادخواست طلاق یک‌طرفه نهادینه شود

بیش از 20 مرکز یادگیری محلی سوادآموزی در استان فعالیت دارند

طرح جوانی جمعیت در دست بررسی مجلس است

نصب حفاظ میانی و انتقال روشنایی از حاشیه به وسط جاده در گردنه اسدآباد

تاثیر فضای مجازی بر ارتکاب بزه به عنوان یک تهدید جدی سلامت روحی و روانی افراد جامعه را با خطر مواجه می‌سازد

انجام عملیات هرس درختان در پارک‌ها و معابر سطح شهر همدان

تولید محتوای پیشگیرانه و استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها، راهکارهای مقابله با آسیب‌های فضای مجازی

سرقت تابلو‌های برق، علت خاموشی در گردنه اسدآباد

علامه مصباح‌ها عمارهای عرصه اندیشه هستند

رسالت دستگاه قضایی افزایش سلامت و امنیت اجتماعی و احقاق حقوق عامه است

دلدادگی به دشمن نتیجه‌ای جز سرافکندگی در پیشگاه ملت ندارد/مشکلات اقتصادی ناشی از سوء مدیریت است

آمارهای مدیران، علت کاهش بودجه سال آینده استان همدان

دستگیری قاتل اعضای خانواده 5 نفره تویسرکانی

پلمپ انبار احتکار روغن و مواد شوینده در نهاوند

کشف 16 دستگاه تلویزیون قاچاق در همدان

وضعیت معادن نهاوند مورد رضایت نیست

کشف موتورسیکلت سرقتی در اسدآباد

دستگیری سارقان طی 24 ساعت گذشته در بهار

لیست هتل‌های متقاضی استقرار مبتلایان به کووید 19 ارائه شده است

مشکل اجرای مصوبات بانکی، حد اختیار مدیران بانک‌های استان است

تیرماه 1400 اتمام پروژه ایجاد بخش دیالیز و اورژانس بیمارستان فامنین ​

برخی‌ها نزدیک انتخابات به دنبال دوگانه سازی جنگ و سازش هستند

آغاز هفته با جابجایی مدیران و جایگاه‌ها در همدان

دولت مصمم به اجرای جهش تولید است

مخالف آوردن مدیر غیر بومی به استان همدان هستیم

تفکر انقلابی در عرصه علمی شهید فخری زاده‌ها را پرورش می‌دهد

برگزاری نخستین جشنواره «بانوی پر افتخار الوند»

«نی» ساز جان/بازگویی زوایای پنهان درون آدمی با «نی»

اجرای طرح مدیریت و کنترل اپیدمی کرونا به شیوه محله و خانواده محور ادامه دارد

15 آذر تا 20 دی ماه مهلت شرکت در "جشنواره شهروندان برگزیده"

اینکه چه کسی سهم آلایندگی شهرها را گرفته مشخص خواهیم کرد

110 بسته در پنجمین مرحله رزمایش همدلی بین خانوارهای نیازمند توزیع می‌شود

آماده‌باش کامل شهرداری به منظور اجرای عملیات برفروبی در همدان

هدف اقدامات اخیر، بی‌خاصیت و بدنام کردن نهاد شوراهاست

شورای نگهبان از تضعیف جایگاه قانونی شورای شهرها و شهرداری‌ها جلوگیری کند

حمایت قانونی از اطفال و نوجوانان بزه دیده از تکالیف سازمان‌های مربوطه است

توانمندسازی دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان ضروری است

پژوهش زیربنای اصلی پیشرفت جوامع است

فراخوان اولین سمپوزیوم ملی مجسمه سازی مشاهیر و مفاخر شهر همدان

کمک 200 میلیون تومانی از ابتدای شیوع کرونا تا کنون در همدان

یکی از شوارع اصلی شهر همدان به نام «شهید فخری‌زاده» نامگذاری شود

تسهیلات اشتغالزایی به متقاضیان کشت موسیر در روستای حبشی پرداخت می‌شود

سارقان احشام در کبودراهنگ شناسایی و دستگیری شدند

دستگیری 115 معتاد و خرده فروش مواد مخدر در همدان

اسلحه ترور شهید فخری‌زاده ساخت اسرائیل است

صفر صادقی راد رسما سکان مدیریت راهداری استان را به دست گرفت